Carless Racing Fuels.

   
Kajs Print & Dekor

   
GN Motorsport

   
Mats Bilar

   
Kajs Print & Dekor

   
Mastertrailer.

   


  NYHETER
  PRESSRELEASER
  RALLYFOTO
  INTERVJUER
  INBJUDNINGAR
  RESULTAT
  TABELLER
  WebTV & Video
  SCALEXTRIC
       RALLYCUP

  SVENSKA
       RALLYCUPEN

  Rally VM - WRC
  BLOGG; FREDRIK
       ÅHLIN

  KÖP & SÄLJ
  KALENDER



© Reiger

   | START | OM EMOTORSPORT.SE | ARKIV | LÄNKAR |

Rallyfoto.

» Foto från rallytävlingar - mestadels Svenska tävlingar och de emotorsport.se besöker. Tillsammans med externa fotografer i bl.a. Norge men också en fotograf inom VM serien kan vi publicera foto från delar av Norska Mästerskapet och delar ur VM serien - båda serierna med Svenska deltagare.

[ Rallyfoto ][ Foto ][ Besökta tävlingar ]





2017
28/01: Bergslagsrallyt. - Bergslagsklubbarna. (SuperCupen, Nedre Norras BF - FM, Suzuki 1300 RallyCup, Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen.)
09-12/02: Rally Sweden. - Svenska Rallyt AB. (WRC, WRC2, WRC3.)
10-11/02: Rally Sweden Historic. - Svenska Rallyt AB. (RM, Historiska Rallybilar.)
25/03: Anderslövsrallyt. - Trelleborgs MK. (Bilsport RallyCup.)
01/04: Simrishamnsmixen. - Simrishamns MK. (SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM, Smålands BF - DM, RM Regularity.)
15/04: Energikontrollsprinten. - Norrköpings MK. ()
16/04: Bilsport Performance & Custom Motor Show. - Albinsson & Sjöberg ()
22/04: Silverkongen. - Kristianstads MK, Älmhults MK. (SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM, Smålands BF - DM, VOC Sverigeserien, VOC Sommarserien..)
29/04: Nässjörundan. - Nässjö MK. (Scalextric Rally Cup.)
06/05: Majpokalen. - Norrköpings MK. (SuperCupen.)
13/05: Rally Biltema. - Carlstad Rallyclub. (Svenska RallyCupen, Västras BF - FM, Suzuki 1300 RallyCup.)
20/05: Violenrallyt. - Flens MS. (SuperCupen, Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Riks Mästerskapet, Stockholms BF - DM.)
21/05: Hammarslaget. - Norrahammars MK. (Scalextric Rally Cup.)
26-27/05: South Swedish Rally. - SSR-klubbarna. (Svenska Mästerskapet.)
03/06: Heda Gästabudstrofén. - SMK Nyköping. (Svenska RallyCupen, Suzuki 1300 RallyCup, Stockholms BF - DM.)
28-01/06: Midnattssolsrallyt. - KAK. ()
08/07: Slottssprinten. - Katrineholms MK. (Svenska RallyCupen, Suzuki 1300 RallyCup.)
05/08: Kullingstrofén. - Kullings MS. (Svenska RallyCupen, Västras BF - FM, Mega Rally Cup.)
18-19/08: Kolsvarundan. - Kolsva MS. (Svenska Mästerskapet.)
26/08: Gruvrundan. - Åtvidabergs MK. (Svenska RallyCupen.)
02/09: Strömkarlsrallyt. - SMK Trollhättan. (Västras BF - FM, SuperCupen, VOC Sverigeserien, VOC Sommarserien..)
08/09: East Sweden Rally. - Västra Östergötlands MK. (Svenska Mästerskapet, Scandinavian Rally Trophy.)
16/09: Lars-Erik Torph Memorial. - Säffle MC. ()
23/09: Badhotelletrallyt. - Team Skogsåkarna, Gränna MK. (Svenska RallyCupen.)
07/10: Rikspokalen. - SMK Örebro. (Västras BF - FM, VOC Sverigeserien, VOC Sommarserien..)
08/10: Vedumsmästerskapet i Bilrally. - Kullings MS. ()
14/10: FRRC specialen. - Jönköpings MK. (Scalextric Rally Cup.)
28/10: Elektrikerna / Marknadsnatta. - Västra Östergötlands MK. (Svenska RallyCupen.)
04/11: Novemberskölden. - Nässjö MK. (Bilsport RallyCup.)



2016
11-14/02: Rally Sweden. - Svenska Rallyt AB. (WRC, WRC2, WRC3.)
26/03: Energikontroll-sprinten. - Norrköpings MK ()
27/03: Bilsport Performance & Custom Motor Show. - ()
09/04: Simrishamnsmixen. - Simrishamns MK. (SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM, Smålands BF - DM.)
16/04: Aléknixen. - Älvbygdens MK. (Mega Rally Cup.)
23/04: Silverkongen. - Kristianstads MK, Älmhults MK. (SydSvenska RallyCupen, VOC Sverigeserien, VOC Sommarserien., Södras BF - DM, Smålands BF - DM.)
01/05: Nässjörundan. - Nässjö MK (Scalextric Rally Cup.)
06-07/05: South Swedish Rally. - South Swedish Rally AB. (Svenska Mästerskapet.)
14/05: Skilling 50. - Skillingaryds MK (Scalextric Rally Cup.)
21/05: Violenrallyt. - Flens MS (Stockholms BF - DM, Autoexperten Rally Cup, 7-klubbars, VOC Sommarserien..)
28/05: Hammarslaget. - Norrahammars MK (Scalextric Rally Cup.)
04/06: Rally Biltema. - Karlstad MC Bil. (Svenska RallyCupen, Suzuki 1300 RallyCup.)
05/06: Klappjakten. - Ydre MK. (Öppna Östgöta Mästerskapet, Östergötlands DM, Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen.)
11/06: Lill-Eken. - SMK Eksjö (Scalextric Rally Cup.)
18/06: Dackefejden. - Wäxjö MS. (SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM, VOC Sverigeserien, VOC Sommarserien..)
29-02/06: Midnattssolsrallyt. - KAK. (RM, Historiska Rallybilar.)
02/07: Bilcenter Gästabudstrofén. - SMK Nyköping. (Svenska RallyCupen, Suzuki 1300 RallyCup, Stockholms BF - DM.)
09/07: Semesterturen. - Södra Sunnerbos MK (Bilsport RallyCup.)
12/07: SM sprinten. - Östgöta BF. (Svenska Mästerskapet.)
16/07: Slottssprinten. - Katrineholms MK (Suzuki 1300 RallyCup, Riks Mästerskapet.)
30/07: Kullingstrofén. - Kullings MS. (Svenska RallyCupen, Mega Rally Cup.)
13/08: Götenerundan. - Götene MK (Mega Rally Cup, Suzuki 1300 RallyCup, Riks Mästerskapet, Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen.)
20/08: RC Maskinrallyt. - Team Skogsåkarna (Scalextric Rally Cup.)
27/08: Gruvrundan. - Åtvidabergs MK. (Svenska RallyCupen, Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Öppna Östgöta Mästerskapet, Östergötlands DM, VOC Sverigeserien, VOC Sommarserien..)
03/09: Strömkarlsrallyt. - SMK Trollhättan (Västras BF - FM, Mega Rally Cup.)
09-10/09: East Sweden Rally. - Östgötaklubbarna. (Svenska Mästerskapet.)
17/09: Kolsvarundan. - Kolsva MS. (Svenska RallyCupen, Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen.)
23-24/09: Rally Hedemarken. - NMK Hamar. (Norska Mästerskapet.)
30-01/09: Rally Uppsala. - SMK Uppsala. (Svenska Mästerskapet, RM, Historiska Rallybilar.)
08/10: JR Motorsport Pokalen. - Gotlands MFBK. (Gotland BF - DM, Bilsport RallyCup.)
15/10: Rikspokalen. - SMK Örebro. (VOC Sverigeserien, VOC Sommarserien., Västras BF - FM.)
22/10: Elektrikerna / Marknadsnatta. - Västra Östergötlands MK. (Svenska RallyCupen, Öppna Östgöta Mästerskapet, Östergötlands DM, Stockholms BF - DM.)
29/10: SSRC Finalen - Wäxjö MS. (SydSvenska RallyCupen.)
05/11: Novemberskölden. - Nässjö MK (Bilsport RallyCup.)



2015
12-15/02: Rally Sweden. - Svenska Rallyt AB. (WRC, WRC2, WRC3.)
13-14/02: Rally Sweden Historic. - Svenska Rallyt AB. (RM, Historiska Rallybilar.)
28/03: Simrishamnsmixen. - Simrishamns MK. (SydSvenska RallyCupen.)
04/04: Energikontroll-sprinten. - Norrköpings MK. ()
05/04: Bilsport Performance & Custom Motor Show. - ()
06/04: Emilsnurren. - Vimmerby MS. (Scalextric Rally Cup.)
18/04: Aleknixen. - Älvbygdens MK. (Mega Rally Cup.)
25/04: Rally över Gränsen. - Kristianstads MK, Älmhults MK. (SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM, VOC Sverigeserien, VOC Sommarserien., Nordic West Euro Cup.)
02/05: Hammarslaget. - Norrahammars MK. (Bilsport RallyCup.)
09/05: Polkatrofén. - Gränna MK. (Scalextric Rally Cup.)
15-16/05: South Swedish Rally. - SSR-klubbarna. (Svenska Mästerskapet.)
23/05: Götenerundan. - Götene MK. (Mega Rally Cup, Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen.)
30/05: Rally Karlstad. - Karlstads Motor Club Bil. (Västras BF - FM, Suzuki 1300 RallyCup, Svenska RallyCupen.)
06/06: Aurskog-Høland Rally. - NMK Aurskog-Høland. (Norska Mästerskapet.)
13/06: Dackefejden. - Wäxjö MS. (SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM, VOC Sverigeserien, VOC Sommarserien..)
24-27/06: Midnattssolsrallyt. - KAK, Midnattssolsrallyt. ()
27/06: Skilling 500. - Skillingaryds MK. (Svenska RallyCupen, SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM.)
04/07: Gästabudstrofén. - SMK Nyköping. (VOC Sverigeserien, VOC Sommarserien., Stockholms BF - DM.)
11/07: Slottssprinten. - Katrineholms MK. ()
25/07: Kullingstrofén. - Kullings MS. (Svenska RallyCupen, Mega Rally Cup.)
01/08: Badhotelletrallyt. - Team Skogsåkarna. (Bilsport RallyCup.)
08/08: Snapphanerallyt. - Hässleholms MK. (Riks Mästerskapet, Suzuki 1300 RallyCup, SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM.)
15/08: Lill Eken. - SMK Eksjö. (Scalextric Rally Cup.)
21-22/08: Rally Askersund. - Rönne MK. (Svenska Mästerskapet, Riks Mästerskapet.)
29/08: EMK-Kannan. - Eskilstuna MK. (Svenska RallyCupen.)
04-05/09: East Sweden Rally. - Västra Östergötlands MK, m.fl. (Svenska Mästerskapet, Landskamp: Sverige/Norge.)
12/09: Rally Småland. - Vimmerby MS, Team Skogsåkarna, Vetlanda RRC. (Svenska RallyCupen, SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Gotland BF - DM.)
25-26/09: Rally Hedemarken. - NMK Hamar. (Norska Mästerskapet, Landskamp: Sverige/Norge.)
02-03/10: Rally Uppsala. - SMK Uppsala. (Svenska Mästerskapet, RM, Historiska Rallybilar.)
04/10: Vedumsmästerskapet i Bilrally. - Kullings MS. ()
17/10: Rikspokalen. - SMK Örebro. (Suzuki 1300 RallyCup, VOC Sverigeserien, VOC Sommarserien., Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Västras BF - FM.)
24/10: High Chaparral SSRC-Finalen. - Skillingaryds MK. (SydSvenska RallyCupen.)
31/10: Marknadsnatta. - Västra Östergötlands MK. (Svenska RallyCupen.)
01/11: Novemberskölden. - Nässjö MK. (Bilsport RallyCup.)



2014
05-08/02: Rally Sweden. - Svenska Rallyt AB. (WRC, WRC2, WRC3.)
07-08/02: Rally Sweden Historic. - Svenska Rallyt AB. (Riks Mästerskapet.)
05/04: Simrishamnsmixen. - Simrishamns MK. (SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM, Tinter Classic Rally Cup.)
12/04: Skänningeknixen. - Västra Östergötlands MK. (Östergötlands BF - RS-DM.)
19/04: Himmelstalunds-Sprinten. - Norrköpings MK. (Östergötlands BF - RS-DM.)
21/04: Emilsnurren. - Vimmerby MS. (Energicupen.)
26/04: Kong Christian Race. - Kristianstads MK. (SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM, Tinter Classic Rally Cup.)
03/05: Zabra Rallyt. - Nybro AC. (Bilsport RallyCup, Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Suzuki 1300 RallyCup.)
04/05: Lille Mats Rallysprint. - Hässleholms MK. (Södras BF - RS-DM, Asfalt Cupen.)
17/05: Rally Karlstad. - Karlstads Motor-Club Bil. (Västras BF - FM, Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen.)
31/05: South Swedish Rally. - SSR-klubbarna. (Svenska RallyCupen, SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM, Riks Mästerskapet, Tjej RM.)
07/06: Laxårallyt. - Laxå MK. (Västras BF - FM, Tinter Classic Rally Cup, VOC Sommarserien..)
13-14/06: Kolsvarundan. - Kolsva MS. (Svenska Mästerskapet.)
14/06: Guttstasnurren. - Kolsva MS. (Södermanland / Västmanlands BF - DM.)
20-21/06: Aurskog-Høland Rally. - NMK Aurskog Høland. (Norska Mästerskapet.)
28/06: Skilling 500. - Skillingaryds MK. (SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM.)
05/07: Gästabudstrofén. - SMK Nyköping. (Svenska RallyCupen, Södermanland / Västmanlands BF - DM, Gotland BF - DM, Tjej RM, Grupp E Cupen, Suzuki 1300 RallyCup.)
06/07: Hedin Bils Rallysprint. - Toarps MK. ()
09-12/07: Midnattssolsrallyt. - KAK, Midnattssolsrallyt. ()
12/07: Slottssprinten. - Katrineholms MK. ()
26/07: Kullingstrofén. - Kullings MS. (Svenska RallyCupen, SydSvenska RallyCupen, Tjej RM, Mega Rally Cup.)
31-03/07: Neste Rally Finland. - Finland. (WRC, WRC2, WRC3, Junior VM, Drive DMack Fiesta Trophy.)
08-09/08: Snapphanerallyt. - Hässleholms MK. (Svenska Mästerskapet.)
16/08: Silverratten. - Älmhults MK. (SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM.)
23/08: Gruvrundan. - Åtvidabergs MK. (Bilsport RallyCup, Tinter Classic Rally Cup, Östergötlands DM.)
30/08: Västrallyt. - SMK Trollhättan. (Svenska RallyCupen, Västras BF - FM, Mega Rally Cup, Gotland BF - DM, Grupp E Cupen.)
05-06/09: East Sweden Rally. - Västra Östergötlands MK, m.fl. (Svenska Mästerskapet, North European Zone Rally Championship.)
13/09: Skogsåket. - Team Skogsåkarna. (Energicupen.)
20/09: Rejmes Svängen. - Rönne MK. (Svenska RallyCupen, Grupp E Cupen, Tjej RM, Västras BF - FM, Gotland BF - DM.)
27/09: Hammarslaget. - Norrahammars MK. (Energicupen.)
03-04/10: Rally Uppsala. - SMK Uppsala. (Svenska Mästerskapet, Tjej RM.)
18/10: Rikspokalen. - SMK Örebro. (Suzuki 1300 RallyCup, Västras BF - FM. Nedre Norras BF - FM, Upplands BF - DM, Stockholms BF - DM.)
25/10: Marknadsnatta. - Västra Östergötlands MK. (Svenska RallyCupen, Östergötlands DM, Stockholms BF - DM.)
01/11: Novemberskölden. - Nässjö MK. (Bilsport RallyCup.)



2013
02/02: Bergslagsrallyt. - Bergslagsklubbarna. (Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Riks Mästerskapet, Suzuki 1300 RallyCup.)
07-10/02: Rally Sweden. - Svenska Rallyt. (WRC.)
20/04: Skänningeknixen. - Västra Östergötlands MK. (Östergötlands BF - RS-DM.)
27/04: Kong Christian Race. - Kristianstads MK. (SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM, Tinter Classic Rally Cup.)
01/05: Lill Jumbon. - Falköpings MK. (Mega Rally Cup.)
04/05: Zabra-rallyt. - Nybro AC. (Bilsport RallyCup, Grupp E Cupen, Suzuki 1300 RallyCup, Historiska Rallycupen, Klassiska RallyCupen.)
09-11/05: South Swedish Rally. - SSR-Klubbarna. (Svenska Mästerskapet.)
12/05: Nässjörundan. - Nässjö MK. (Energicupen.)
18/05: Midsommardansen. - Ljungby MK. (SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM, Tinter Classic Rally Cup.)
25/05: KMK-Trofen. - Katrineholms MK. (Svenska RallyCupen, Södermanland / Västmanlands BF - DM, Östergötlands DM, Gotland BF - DM.)
01/06: Silverratten 50. - Älmhults MK. (Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Riks Mästerskapet, Tinter Classic Rally Cup, SydSvenska RallyCupen.)
07-08/06: Aurskog-Høland Rally. - NMK Aurskog Høland. (Norska Mästerskapet.)
15/06: Laxårallyt. - Laxå MK. (Svenska RallyCupen, Västras BF - FM.)
29/06: Skilling 500. - Skillingaryds MK. (SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM, Grupp E Cupen.)
06/07: Gästabudstrofén. - SMK Nyköping. (Svenska RallyCupen, Suzuki 1300 RallyCup, Södermanland / Västmanlands BF - DM, Östergötlands DM.)
07/07: Sommarsprinten. - Hässleholms MK, Laholms MK. ()
17-20/07: Midnattssolsrallyt. - Svenska Rallyt AB, KAK. ()
27/07: Kullingstrofén. - Kullings MS. (Svenska RallyCupen, Mega Rally Cup, Tinter Classic Rally Cup.)
29/07: Klappjakten. - Ydre MK. (Östergötlands DM.)
03/08: Klevabacken. - Tidaholms MK. (Energicupen.)
09-10/08: Snapphanerallyt. - Hässleholms MK. (Svenska Mästerskapet, Riks Mästerskapet.)
17/08: Emiltrofén. - Vimmerby MS. (SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM, Gotland BF - DM.)
24/08: Mjölkpallenpokalen. - Gnesta MK. (Svenska RallyCupen, Södermanland / Västmanlands BF - DM, Grupp E Cupen.)
31/08: TV-svängen. - SMK Hörby. (SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM, Tinter Classic Rally Cup.)
06-07/09: East Sweden Rally. - Västra Östergötlands MK, m.fl. (Svenska Mästerskapet, Riks Mästerskapet.)
14/09: Noratrofén. - Nora MK. (Nedre Norras BF - FM, Stockholms BF - DM, Rally Mästerskapet, Västras BF - FM.)
21/09: Rejmessvängen. - Rönne MK. (Svenska RallyCupen, Grupp E Cupen, Suzuki 1300 RallyCup.)
28/09: Rally Småland. - Nässjö MK, m.fl. (Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Riks Mästerskapet, SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM.)
06/10: Vedumsmästerskapet i Bilrally. - Kullings MS. ()
19/10: Rikspokalen. - SMK Örebro. (Västras BF - FM, Suzuki 1300 RallyCup, VOC Sverigeserien.)
26/10: Marknadsnatta. - Västra Östergötlands MK. (Svenska RallyCupen, Östergötlands DM.)
02/11: Skilling 50. - Skillingaryds MK. (Energicupen.)



2012
09-12/02: Rally Sweden. - Svenska Rallyt. (WRC, Super2000 VM.)
31/03: Simrishamnsmixen. - Simrishamns MK. (SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM, Tinter Classic Rally Cup.)
07/04: Himmelstalundssprinten. - Norrköpings MK. ()
09/04: Emilsnurren. - Vimmerby MS. (Energicupen.)
14/04: Skogsåket. - Team Skogsåkarna. (Energicupen.)
28/04: Kong Christian Race. - Kristianstads MK. (Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM, Tinter Classic Rally Cup, Suzuki 1300 RallyCup.)
01/05: Nässjörundan. - Nässjö MK. (Energicupen.)
05/05: Silverratten. - Älmhults MK. (SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM.)
12/05: Mälarrallyt. - SMK Södermanland. (Svenska RallyCupen, Stockholms BF - DM, Södermanland / Västmanlands BF - DM, Nedre Norras BF - FM.)
18-19/05: South Swedish Rally. - SSR klubbarna. (Svenska Mästerskapet.)
20/05: Polkatrofén. - Gränna MK. (Energicupen.)
26/05: Götenerundan. - Götene MK. (Mega Rally Cup, Suzuki 1300 RallyCup, VOC Sverigeserien.)
02/06: Karlskronapokalen. - Karlskrona AK. (SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM, Smålands BF - DM, Tinter Classic Rally Cup.)
09/06: Zabra Rallyt. - Nybro AC. (Bilsport RallyCup.)
16/06: ESAB Rallyt. - Laxå MK. (Svenska RallyCupen, Västras BF - FM.)
30/06: Dackefejden. - Wäxjö MS. (VOC Sverigeserien, SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM, Gotland BF - DM, Suzuki 1300 RallyCup.)
07/07: Gästabudstrofén. - SMK Nyköping. (Svenska RallyCupen, Östergötlands DM, Stockholms BF - DM.)
18-21/07: Midnattssolsrallyt. - KAK. ()
28/07: Kullingstrofén. - Kullings MS. (Svenska RallyCupen, Mega Rally Cup, Riks Mästerskapet, Tinter Classic Rally Cup.)
30/07: Klappjakten. - Ydre MK. (Östergötlands DM, Suzuki 1300 RallyCup.)
11/08: Snapphanerallyt. - Hässleholms MK. (SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM.)
17-18/08: Västrallyt. - SMK Trollhättan. (Svenska Mästerskapet.)
25/08: Emiltrofén. - Vimmerby MS. (SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM.)
01/09: EMK-Kannan. - Eskilstuna MK. (Svenska RallyCupen, Suzuki 1300 RallyCup, Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Riks Mästerskapet, Södermanland / Västmanlands BF - DM, Gotland BF - DM.)
08/09: Rejmes-Svängen. - Rönne MK. (VOC Sverigeserien, Västras BF - FM.)
14-15/09: East Sweden Rally. - Västra Östergötlands MK, m.fl. (Svenska Mästerskapet.)
22/09: Retursladden. - Kinds MK. (Energicupen.)
29/09: Gruvrundan. - Åtvidabergs MK. (Svenska RallyCupen, Östergötlands DM, Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Suzuki 1300 RallyCup.)
05-06/10: Kolsva Rundan. - Kolsva MS. (Svenska Mästerskapet.)
20/10: Rikspokalen. - SMK Örebro. (T-klubbars, Västras BF - FM, Stockholms BF - DM.)
27/10: Marknadsnatta. - Västra Östergötlands MK. (Svenska RallyCupen, Östergötlands DM.)
03/11: Novemberskölden. - Nässjö MK. (Bilsport RallyCup.)



2011
22/01: Rally Järnlunden. - Linköpings MS, Östergyllen RC. ()
29/01: Bergslagsrallyt. - MK Kopparberg. (Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Suzuki 1300 RallyCup.)
10-13/02: Rally Sweden. - Svenska Rallyt AB. (WRC, Grupp N VM.)
11-12/02: Rally Sweden, SM. - Svenska Rallyt AB. (Svenska Mästerskapet, EVO Challenge.)
02/04: Simrishamnsmixen. - Simrishamns MK. (Södras BF - DM, SydSvenska RallyCupen, Teknos Classic Rally Cup, SydSvenska Klassiska Cupen.)
16/04: Skänningeknixen. - Västra Östergötlands MK. (Östergötlands BF - RS-DM.)
22/04: Silverratten. - Älmhults MK. (Smålands BF - DM, SydSvenska RallyCupen, Teknos Classic Rally Cup.)
23/04: Himmelstalundssprinten. - Norrköpings MK. ()
25/04: Emilsnurren. - Vimmerby MS. (Energicupen.)
07/05: Holmen Skog Rallyt. - Östgöta BSF. (Sommarcupen, Rally Masters. Östergötlands DM.)
08/05: Polkatrofén. - Gränna MK. (Energicupen.)
28/05: Oknörundan. - Mönsterås MK. (Bilsport RallyCup, Suzuki 1300 RallyCup.)
03-05/06: South Swedish Rally. - SSR-klubbarna, Ljungby MK. (Svenska Mästerskapet, EVO Challenge, North European Zone Rally Championship.)
11/06: Zabra-rallyt. - Nybro AC. (Bilsport RallyCup.)
18/06: ESAB Rallyt. - Laxå MK. (Stockholms BF - DM, Upplands BF - DM, Västras BF - FM, Sommarcupen, Teknos Classic Rally Cup.)
02/07: Semesterturen. - S:a Sunnerbo MK. (Bilsport RallyCup.)
09/07: Skilling 500. - Skillingaryds MK. (Smålands BF - DM, SydSvenska RallyCupen, Östergötlands DM.)
13-16/07: Midnattssolsrallyt. - Midnattssolsrallyt. ()
23/07: Kullingstrofén. - Kullings MS. (Sommarcupen, Teknos Classic Rally Cup, Rally Masters, Mega Rally Cup.)
30/07: Vilda Ryd Racet. - Ryds MK. (Smålands BF - DM, Södras BF - DM, SydSvenska RallyCupen, Teknos Classic Rally Cup.)
12-13/08: Snapphanerallyt. - Hässleholms MK. (Svenska Mästerskapet, EVO Challenge, Ford Fiesta Sport Trophy, Rally Cup Öresund, Teknos Classic Rally Cup.)
20/08: Emiltrofén. - Vimmerby MS. (Smålands BF - DM, Gotland BF - DM, SydSvenska RallyCupen.)
27/08: Skilling 50. - Skillingaryds MK. (Energicupen.)
03/09: Strömkarlen. - SMK Trollhättan. (Mega Rally Cup, Suzuki 1300 RallyCup.)
10/09: EMK-Kannen. - Eskilstuna MK. (Rally Masters, Södermanland / Västmanlands BF - DM, Östergötlands DM, Gotland BF - DM, VOC Sverigeserien. )
16-17/09: East Sweden Rally. - Östgötaklubbarna. (Svenska Mästerskapet, EVO Challenge.)
24/09: Rejme Knixen. - MK Ran. (Sommarcupen, Suzuki 1300 RallyCup, Västras BF - FM, Östergötlands DM.)
01/10: Noratrofén. - Nora MK. (T-klubbars, Stockholms BF - DM.)
02/10: Vedums Mästerskapet. - Kullings MS. ()
07-08/10: KMK Trofén, SM. - Katrineholms MK. (Svenska Mästerskapet, EVO Challenge, Ford Fiesta Sport Trophy.)
29/10: Marknadsnatta. - Västra Östergötlands MK. (Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Riks Mästerskapet, Sommarcupen, Östergötlands DM.)
06/11: Novemberskölden. - Nässjö MK. (Smålands BF - DM.)



2010
06/02: Vinternatta. - Västra Östergötlands MK. ()
11/02: Rally Sweden. - Svenska Rallyt AB. (WRC, Grupp N VM, Super2000 VM.)
11/02: Rally Sweden - SM. - Svenska Rallyt AB. (Svenska Mästerskapet, Ford Fiesta Sport Trophy, EVO Challenge.)
12/02: Rally Sweden - SM. - Svenska Rallyt AB. (Svenska Mästerskapet, Ford Fiesta Sport Trophy, EVO Challenge.)
12/02: Rally Sweden. - Svenska Rallyt AB. (WRC, Grupp N VM, Super2000 VM.)
13/02: Rally Sweden - SM. - Svenska Rallyt AB. (Svenska Mästerskapet, Ford Fiesta Sport Trophy, EVO Challenge.)
13/02: Rally Sweden. - Svenska Rallyt AB. (WRC, Grupp N VM, Super2000 VM.)
14/02: Rally Sweden. - Svenska Rallyt AB. (WRC, Grupp N VM, Super2000 VM.)
03/04: Himmelstalundssprinten. - Norrköpings MK. ()
17/04: Skänningeknixen. - Västra Östergötlands MK. (Östergötlands BF - RS-DM.)
24/04: Kong Christian Race. - Kristianstads MK. (Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Riks Mästerskapet, Teknos Classic Rally Cup, SydSvenska Klassiska Cupen, Södras BF - DM, SydSvenska RallyCupen, EVO Challenge.)
01/05: Nässjörundan. - Nässjö MK. (Energicupen.)
08/05: Rally Österlen. - Trelleborgs MK. (SuperCupen, Södras BF - DM, SydSvenska RallyCupen, Teknos Classic Rally Cup.)
13/05: South Swedish Rally. - SSR AB, Ljungby MK. (Svenska Mästerskapet, EVO Challenge, North European Zone Rally Championship.)
14/05: South Swedish Rally. - SSR AB, Ljungby MK. (Svenska Mästerskapet, EVO Challenge, North European Zone Rally Championship.)
15/05: South Swedish Rally. - SSR AB, Ljungby MK. (Svenska Mästerskapet, EVO Challenge, North European Zone Rally Championship.)
29/05: Skilling 500. - Skillingaryds MK. (Smålands BF - DM, Riks Mästerskapet, SydSvenska RallyCupen, Teknos Classic Rally Cup.)
05/06: Karlskronapokalen. - Karlskrona AK. (Smålands BF - DM, Södras BF - DM, SydSvenska RallyCupen, Teknos Classic Rally Cup, SydSvenska Klassiska Cupen.)
06/06: Hammarslaget. - Norrahammars MK. (Energicupen.)
12/06: ESAB Rallyt. - Laxå MK. (Västras BF - FM, Teknos Classic Rally Cup)
19/06: Dackefejden. - Wäxjö MS. (Smålands BF - DM, Södras BF - DM, Gotland BF - DM, Suzuki 1300 RallyCup, VOC Sverigeserien, SydSvenska RallyCupen, SydSvenska Klassiska Cupen.)
02/07: Brottsrundan. - Team Skogsåkarna. (Energicupen.)
10/07: Gästabudstrofén. - SMK Nyköping. (Södermanland / Västmanlands BF - DM, Öppna Östgöta Mästerskapet, Gotland BF - DM, Mekonomen RallyCup.)
14-17/07: Midnattssolsrallyt. - KAK, Midnattssolsrallyt. ()
24/07: Kullingstrofén. - Kullings MS. (Mega Rally Cup, Teknos Classic Rally Cup.)
26/07: Klappjakten. - Ydre MK. ()
14/08: Kvarnturen. - SMK Motala, MSK Kvarnvingarna. (SuperCupen, Öppna Östgöta Mästerskapet, Suzuki 1300 RallyCup.)
19/08: Polstar Rallyt. - Linköpings MS. ()
21/08: Götenerundan. - Götene MK. (Västras BF - FM, Mega Rally Cup.)
28/08: Skilling 50. - Skillingaryds MK. (Energicupen.)
04/09: Väst Rallyt - NEZ. - SMK Trollhättan. (North European Zone Rally Championship.)
04/09: Väst Rallyt - VOC. - SMK Trollhättan. (VOC Sverigeserien, Mega Rally Cup.)
11/09: Gruvrundan. - Åtvidabergs MK. (Öppna Östgöta Mästerskapet, Gotland BF - DM, Suzuki 1300 RallyCup.)
18/09: Tjustknäppen. - Tjust MK. (Bilsport RallyCup.)
25/09: Rejmeknixen. - MK Ran. (Västras BF - FM.)
02/10: Noratrofén. - Nora MK. (Västras BF - FM, Nedre Norras BF - FM, Stockholms BF - DM, Upplands BF - DM, Suzuki 1300 RallyCup.)
09/10: KMK-Trofén - SM. - Katrineholms MK. (Svenska Mästerskapet, Ford Fiesta Sport Trophy, EVO Challenge.)
16/10: Rikspokalen. - SMK Örebro. (Västras BF - FM.)
23/10: Marknadsnatta. - Västra Östergötlands MK. (Öppna Östgöta Mästerskapet, Suzuki 1300 RallyCup.)
06/11: Novemberskölden. - Nässjö MK. (Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Riks Mästerskapet, Smålands BF - DM.)



2009
21/02: Dan Anderssons Minne. - Wesmanklubbarna. (Nedre Norras BF - FM, Stockholms BF - DM, Upplands BF - DM.)
11/04: Himmelstalundssprinten. - Norrköpings MK. ()
13/04: Emilsnurren. - Vimmerby MS. (Energicupen.)
18/04: Skänningeknixen. - Västra Östergötlands MK. (Östergötlands BF - RS-DM.)
25/04: Kong Christian Race. - Kristianstads MK. (SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM, EVO Challenge, Teknos Classic Rally Cup.)
01/05: Zabra Rallyt. - Nybro AC. (Bilsport RallyCup.)
02/05: Holmen Skog Rallyt. - SMK Östgöta. (SuperCupen.)
03/05: Polkatrofén. - Gränna MK. (Energicupen.)
09/05: Skilling 500. - Skillingaryds MK. (Smålands BF - DM, SydSvenska RallyCupen, Teknos Classic Rally Cup, SydSvenska Klassiska Cupen.)
15/05: South Swedish Rally. - SSR AB, Ljungby MK. (Svenska Mästerskapet, North European Zone Rally Championship, Ford Fiesta Sport Trophy, EVO Challenge.)
16/05: South Swedish Rally. - SSR AB, Ljungby MK. (Svenska Mästerskapet, Ford Fiesta Sport Trophy, EVO Challenge.)
16/05: Sydrallyt. - SSR AB, Ljungby MK. (VOC Sverigeserien, SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM.)
21/05: Nässjörundan. - Nässjö MK. (Energicupen.)
23/05: Silversvängen. - Silverdalens MSK. (Bilsport RallyCup.)
30/05: Rojarundan. - Emådalens MK. (Smålands BF - DM, SydSvenska RallyCupen, E-VO Cupen.)
13/06: Vätternrallyt. - Norrahammars MK, Gränna MK. (Smålands BF - DM, E-VO Cupen, SydSvenska Klassiska Cupen.)
27/06: Dackefejden. - Wäxjö MS. (Smålands BF - DM, SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM, VOC Sverigeserien, Teknos Classic Rally Cup, SydSvenska Klassiska Cupen.)
04/07: Nyckeljakten. - SMK Nyköping. (Öppna Östgöta Mästerskapet, Södermanland / Västmanlands BF - DM, Mekonomen RallyCup, Suzuki 1300 RallyCup.)
17/07: Midnattssolsrallyt. - KAK, Midnattssolsrallyt. ()
18/07: Midnattssolsrallyt. - KAK, Midnattssolsrallyt. ()
19/07: Midnattssolsrallyt. - KAK, Midnattssolsrallyt. ()
25/07: Kullingstrofén. - Kullings MS. (SuperCupen, Mega Rally Cup, EVO Challenge, Västras BF - FM, E-VO Cupen.)
01/08: Oknörundan. - Mönsterås MK. (Bilsport RallyCup.)
15/08: Snapphanerallyt. - Hässleholms MK. (Svenska Mästerskapet, EVO Challenge, SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM.)
22/08: Emiltrofén. - Vimmerby MS. (Smålands BF - DM, SydSvenska RallyCupen, E-VO Cupen, SydSvenska Klassiska Cupen.)
29/08: Viks 8:an. - SMK Valdemarsvik. (SuperCupen, Öppna Östgöta Mästerskapet, Suzuki 1300 RallyCup.)
05/09: Strömkarlen. - SMK Trollhättan. (Mega Rally Cup.)
12/09: TV-Svängen. - SMK Hörby. (Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Riks Mästerskapet, SydSvenska Klassiska Cupen, Teknos Classic Rally Cup, SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM, Smålands BF - DM.)
13/09: Retursladden. - Kinds MK. (Energicupen.)
19/09: Tjustknäppen. - Tjust MK. (Bilsport RallyCup.)
26/09: Ekratten. - Asarums MS. (Smålands BF - DM, Södras BF - DM, SydSvenska RallyCupen, Teknos Classic Rally Cup.)
04/10: Vedums Mästerskapet. - Kullings MS. ()
10/10: KMK-Trofén - SM. - Katrineholms MK. (Svenska Mästerskapet.)
10/10: KMK-Trofén - DM. - Katrineholms MK. (Mekonomen RallyCup, Södermanland / Västmanlands BF - DM.)
17/10: SSRC finalen. - Älmhults MK. (SydSvenska RallyCupen.)
24/10: Marknadsnatta. - Västra Östergötlands MK. (Öppna Östgöta Mästerskapet, Smålands BF - DM, Suzuki 1300 RallyCup.)
31/10: Novemberskölden. - Nässjö MK. ()



2008
07/02: Svenska Rallyt. - Sverige. (WRC, Grupp N VM.)
08/02: Svenska Rallyt. - Sverige. (WRC, Grupp N VM.)
09/02: Svenska Rallyt. - Sverige. (WRC, Grupp N VM.)
10/02: Svenska Rallyt. - Sverige. (WRC, Grupp N VM.)
22/03: Himmelstalundssprinten - Norrköpings MK. ()
12/04: Pekingsnurren. - Norrköpings MK. (Östergötlands BF - RS-DM.)
19/04: Kong Christian Race. - Kristianstads MK. (EVO Challenge, Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Södras DM.)
26/04: Backtävling. - Skillingaryds MK. (Energicupen.)
01/05: Lill Jumbon. - Falköpings MK. (Mega Rally Cup.)
03/05: Zabra-Rally. - Nybro AC. (Bilsport RallyCup.)
10/05: ESAB rallyt. - Laxå MK. (Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Riks Mästerskapet, Västras BF - FM, E-VO Cupen.)
23/05: South Swedish Rally. - SSR AB, Ljungby MK. (Svenska Mästerskapet, North European Zone Rally Championship, EVO Challenge, Ford Fiesta Sport Trophy.)
24/05: South Swedish Rally. - SSR AB, Ljungby MK. (Svenska Mästerskapet, North European Zone Rally Championship, EVO Challenge, Ford Fiesta Sport Trophy.)
31/05: ICA-Varvloppet. - Vara MK. (SuperCupen, Västras BF - FM, Mega Rally Cup.)
07/06: Karlskronapokalen - SM. - Karlskrona AK. (Svenska Mästerskapet.)
07/06: Karlskronapokalen - DM. - Karlskrona AK. (Smålands BF - DM, Södras BF - DM.)
14/06: Hammarslaget. - Norrahammars MK. (Energicupen.)
26/06: Midnattssolsrallyt - Regularity. - KAK, Midnattssolsrallyt. ()
26/06: Midnattssolsrallyt, Historic. - KAK, Midnattssolsrallyt. ()
27/06: Midnattssolsrallyt - Regularity. - KAK, Midnattssolsrallyt. ()
27/06: Midnattssolsrallyt, Historic. - KAK, Midnattssolsrallyt. ()
28/06: Midnattssolsrallyt - Regularity. - KAK, Midnattssolsrallyt. ()
28/06: Midnattssolsrallyt, Historic. - KAK, Midnattssolsrallyt. ()
12/07: Rojarundan. - Emådalens MK. (Smålands BF - DM, Gotland BF - DM.)
26/07: Kullingstrofén. - Kullings MS (VOC Sverigeserien, Mega Rally Cup, E-VO Cupen.)
02/08: Emiltrofén. - Vimmerby MS. (Smålands BF - DM, E-VO Cupen.)
09/08: Kvarnturen. - SMK Motala. (SuperCupen, EVO Challenge, Öppna Östgöta Mästerskapet, Södermanland / Västmanlands BF - DM.)
16/08: Skilling 500. - Skillingaryds MK. (Smålands BF - DM, E-VO Cupen.)
23/08: Tjustknäppen. - Tjust MK. (Bilsport RallyCup.)
30/08: Snapphanerallyt. - Hässleholms MK. (SuperCupen, Svenska Mästerskapet, Södras BF - DM.)
06/09: Dackefejden. - Wäxjö MS. (VOC Sverigeserien, Smålands BF - DM.)
12/09: BILAM-Trofén. - Norrköpings MK. (Svenska Mästerskapet, EVO Challenge.)
13/09: BILAM-Trofén. - Norrköpings MK. (Svenska Mästerskapet, EVO Challenge.)
20/09: Rejmeknixen. - MK Ran. (Västras BF - FM, EVO Challenge, E-VO Cupen.)
27/09: Vätternrallyt. - Gränna MK, Norrahammars MK. (Smålands BF - DM, E-VO Cupen.)
04/10: FRRC-specialen. - Jönköpings MK. (Energicupen.)
18/10: Duntis Cupen 5. - SMK Motala. (Duntis Cupen.)
25/10: Marknadsnatta. - Vä. Östergötlands MK. (VOC Sverigeserien, Öppna Östgöta Mästerskapet.)
01/11: Höglandsrallyt. - Nässjö MK. (Bilsport RallyCup.)


2007
08/02 - Svenska Rallyt, Svenska Rallyt AB, (VM/PVM).
09/02 - Svenska Rallyt, Svenska Rallyt AB, (VM/PVM).
10/02 - Svenska Rallyt, Svenska Rallyt AB, (VM/PVM).
11/02 - Svenska Rallyt, Svenska Rallyt AB, (VM/PVM).
07/04 - Himmelstalundssprinten, Norrköpings MK, (XX).
21/04 - Skilling 50, Skillingaryds MK, (Energicupen).
28/04 - Kong Christian Race, Kristianstads MK, (Södras DM, KRC, HRC, FFC).
01/05 - Sviestadträffen, Linköpings MS, (Östergötlands RS-DM).
05/05 - Holmen Skog Rallyt, SMK Östgöta, (ÖÖM).
12/05 - ESAB Rallyt, Laxå MK, (SuperCupen).
19/05 - ICA Varvloppet, Vara MK, (Smålands DM, Västras FM).
25/05 - South Swedish Rally, SSR-klubbarna, (SM/EM/NEZ).
26/05 - South Swedish Rally, SSR-klubbarna, (SM/EM/NEZ).
02/06 - Gruvrundan, Åtvidabergs MK, (ÖÖM).
09/06 - LE Torph Memorial, Säffle MC, (SuperCupen).
10/06 - Hammarslaget, Norrahammars MK, (Energicupen).
28/06 - Midnattssolsrallyt, KAK, (XX).
29/06 - Midnattssolsrallyt, KAK, (XX).
21/07 - Kullingstrofén, Kullings MS, (Mega RallyCup, VOC).
28/07 - Vilda Ryd Racet, Ryds MK, (Smålands & Södras DM, FFC).
04/08 - Hallsbergssprinten, Hallsbergs MK, (T-klubbars).
11/08 - Götenerundan, Götene MK, (Mega Rally Cup).
18/08 - Emiltrofén, Vimmerby MS, (Smålands DM, VOC Sverigeserien).
25/08 - Rejmeknixen, MK Ran, (SM).
01/09 - Dackefejden, Wäxjö MS, (Smålands & Södras DM).
07/09 - Befabtrofén, Linköpings MS, (SM).
08/09 - Befabtrofén, Linköpings MS, (SM).
16/09 - Retursladden, Kinds MK, (Energicupen).
29/09 - Viks 8:an, SMK Valdemarsvik, (ÖÖM).
06/10 - FRRC-specialen, Jönköping MK, (Energicupen).
21/10 - Vedums Mästerskapet, Kullings MS, (Mega Rally Cup).
27/10 - Marknadsnatta, Västra Östergötlands MK, (ÖÖM).
28/10 - Lill Eken, SMK Eksjö, (Energicupen).
03/11 - Höglandsrallyt, Vetlanda RRC / Nässjö MK, (KRC, HRC, RM).
10/11 - Skilling 500, Skillingaryds MK, (Smålands DM).


2006
03/02 - Svenska Rallyt, Svenska Rallyt AB, (VM/JVM).
04/02 - Svenska Rallyt, Svenska Rallyt AB, (VM/JVM).
05/02 - Svenska Rallyt, Svenska Rallyt AB, (VM/JVM).
15/04 - Himmelstalundssprinten, Norrköpings MK, (XX).
22/04 - Skänningeknixen, Västra Östergötlands MK, (Östergötlands RS-DM).
29/04 - Silverratten, Älmhults MK, (VOC).
01/05 - Lill Jumbon, Falköpings MK, (Mega RallyCup).
06/05 - NAC rallyt, Nybro AC, (Smålands DM).
12/05 - Sapa South Swedish Rally, Vetlanda, (SM/EM).
13/05 - Sapa South Swedish Rally, Vetlanda, (SM/EM).
20/05 - Laxåknixen, Laxå MK, (Västras DM).
27/05 - Polkatrofén, Gränna MK, (Energicupen).
03/06 - Karlskrona Pokalen, Karlskrona AK, (Super Cupen).
10/06 - Rojarundan, Emådalens MK, (BIlsportBörsen Rally Cup).
17/06 - Skilling 500, Skillingaryds MK, (Smålands DM).
27/06 - Midnattssolsrallyt, KAK, Rallyklassikerna.
28/06 - Midnattssolsrallyt, KAK, Rallyklassikerna.
01/07 - Duntis Cupen / Parallell Sprinten, SMK Motala, (RS-DM, Duntis Cupen).
22/07 - Kullingstrofén, Kullings MS, (VOC, Mega RallyCup).
29/07 - Vilda Ryd Racet, Ryds MK, (BilsportBörsen Rally Cup).
12/08 - Dackefejden, Wäxjö MS, (Smålands DM).
19/08 - Duntis Cupen 4, SMK Motala, (Duntis Cupen).
26/08 - Snapphanerallyt, Hässleholms MK, (SM).
02/09 - GMS jakten, Grimslövs MS, (BilsportBörsen RallyCup).
09/09 - Majpokalen, Norrköpings MK, (ÖÖM).
23/09 - Rejmeknixen, MR Ran, (VOC, Smålands-DM).
29/09 - Östgötarallyt, Östgötaklubbarna, (SM).
30/09 - Östgötarallyt, Östgötaklubbarna, (SM).
07/10 - FRRC-specialen, Jönköpings MK, (Smålands DM).
28/10 - Marknadsnatta, Västra Östergötlands MK, (ÖÖM).
05/11 - Skilling 50, Skillingaryds MK, (Energicupen).


2005
29/01 - Dan Andersson Minne, Wesmanklubbarna, (DM).
11/02 - Svenska Rallyt, Svenska Rallyt AB, (VM/PVM).
12/02 - Svenska Rallyt, Svenska Rallyt AB, (VM/PVM).
13/02 - Svenska Rallyt, Svenska Rallyt AB, (VM/PVM).
26/02 - Munkrundan, Munkfors MC, (VRC).
02/04 - Himmelstalundssprinten, Norrköpings MK.
16/04 - Skänningeknixen, Västra Östergötlands MK, (RS-DM).
23/04 - Kong Christian Race, Kristianstads MK, (DM).
01/05 - Lill Jumbon, Falköpings MK.
07/05 - Silverratten, Älmhults MK.
14/05 - NAC rallyt, Nybro AC, (BRC).
15/05 - Polkatrofén, Gränna MK, (Energicupen).
20/05 - South Swedish Rally, Växjö, (SM/EM).
21/05 - South Swedish Rally, Växjö, (SM/EM).
22/05 - South Swedish Rally, Växjö, (SM/EM).
28/05 - Holmenskog Rallyt, SMK Östgöta.
12/06 - Hammarslaget, Norrahammars MK, (Energicupen).
18/06 - Skilling 500, Skillingaryd, (SuperCupen).
02/07 - Semesterturen, Södra Sunnebos MK, (Smålands DM).
09/07 - Back-SM, Norrköpings MK, (Back-SM).
23/07 - Kullingstrofén, Kullings MS. (MRC).
30/07 - Vilda Ryd Racet, Ryds MK. (BRC).
06/08 - Nässjörundan, Nässjö MK, (Energicupen).
13/08 - Snapphanerallyt, Hässleholm, (SuperCupen).
20/08 - Duntis Cupen, SMK Motala.
27/08 - Dackefejden, Wäxjö MS.
03/09 - BEFAB Trofén, Linköpings MS.
11/09 - Retursladden, Kinds MK, (Energicupen).
17/09 - Lill Eken, SMK Eksjö.
24/09 - Rejmeknixen, Askersund, (SuperCupen).
01/10 - Ekratten, Asarums MS, (SSM).
02/10 - Brottsrundan, Team Skogsåkarna, (Energicupen).
08/10 - FRRC-specialen, Jönköpings MK, (Energicupen).
09/10 - Vedums Mästerkskapet, Kullings MS.
29/10 - Marknadsnatta, VÖMK, (ÖÖM).
05/11 - Höglandsrallyt, Nässjö MK, Vetlanda RRC, (SSM).
12/11 - Skilling 50, Skillingaryds MK, (Energicupen).


2004
06/01 - Svenska Rallyt, Karlstad. (VM)
07/01 - Svenska Rallyt, Karlstad. (VM)
08/01 - Svenska Rallyt, Karlstad. (VM)
10/04 - Himmelstalundssprinten, Norrköping. (Sprint)
12/04 - Sommasprinten, Tranås. (Sprint)
17/04 - Skänningeknixen, Skänninge. (RS-DM Östergötland)
24/04 - Kong Christian Race, Kristianstad. (SuperCupen)
01/05 - Silverratten, Älmhult. (SMÖR)
08/05 - Majpokalen, Norrköping. (ÖÖM)
14/05 - South Swedish Rally, Växjö. (SM, EM)
15/05 - South Swedish Rally, Växjö. (SM, EM)
22/05 - Gruvrundan, Åtvidaberg. (ÖÖM)
05/06 - Klappjakten, Österbymo. (RM)
12/06 - Duntissprinten, Motala. (RS-DM Östergötland)
13/06 - Hammarslaget, Norrahammar. (Energicupen)
19/06 - Rojarundan, Högsby. (SMÖR)
03/07 - Skilling 500, Skillingaryd. (RM)
31/07 - Vilda Ryd racet, Ryd. (Bilsport Rallycup)
07/08 - Kvarnrundan, Mjölby. (RM)
14/08 - Snapphanerallyt, Hässleholm. (SuperCupen)
28/08 - T-turen, Motala. (ÖÖM)
04/09 - Gästabudstrofén, Nyköping. (SuperCupen)
11/09 - Östgötarallyt, Norrköping. (SM)
18/09 - Stenbocksrundan, Boxholm. (ÖÖM)
19/09 - Retursladden, Svenljunga. (Energicupen)
25/09 - Vätternrallyt, Huskvarna. (SMÖR)
02/10 - GMS jakten, Grimslöv. (Bilsport Rallycup)
09/10 - FRRC-Specialen, Jönköping. (Energicupen)
23/10 - Marknadsnatta, Skänninge. (ÖÖM)
30/10 - Skilling 50, Skillingaryd. (Energicupen)
06/11 - Höglandsrallyt, Nässjö. (SMÖR, SSM)
13/11 - NRC rundan, Nässjö. (Energicupen)


2003
07/01 - Svenska Rallyt, Karlstad.
08/01 - Svenska Rallyt, Karlstad.
09/01 - Svenska Rallyt, Karlstad.
19/04 - Himmelstalunds Sprinten, Norrköpings MK.
21/04 - Sommasprinten, Team Skogsåkarna.
26/04 - Kong Christian Race, Kristianstads MK.
03/05 - Silverratten, Älmhults MK.
10/05 - Midsommardansen, Ljungby MK.
23/05 - South Swedish Rally, Växjö.
24/05 - South Swedish Rally, Växjö.
25/05 - Polkatrofén, Gränna MK.
07/06 - Nässjörundan, Nässjö MK.
16/06 - Lill Eken, SMK Eksjö.
28/06 - Skilling 500, Skillingaryds MK.
05/07 - Socknasprinten, Åtvidabergs MK.
26/07 - Kullingstrofén, Kullings MS.
27/06 - NRC-rundan, Nässjö RC.
02/08 - Emiltrofén, Vimmerby MS.
09/08 - Kvarnrundan, MSK Kvarnvingarna.
17/08 - Tranås Specialen, Team Skogsåkarna.
30/08 - Duntis Sprinten, SMK Motala.
31/08 - Hammarslaget, Norrahammars MK.
06/09 - Ekratten, Asarums MS.
20/09 - Stenbocksrundan, Boxholms MK.
21/09 - Retursladden, Kinds MK.
27/09 - Rejme Knixen, MK Ran.
11/10 - FRRC-Specialen, Jönköpings MK.
25/10 - Marknadsnatta, Skänninge.
01/11 - Rally höglandet, Nässjö MK, Vetlanda RRC.


2002
13/04 - Karlshamns Specialen, Asarum.
21/04 - Hammarslaget, Norrahammar.
27/04 - Kong Christian Race, Kristianstad.
04/05 - Silverratten, Älmhult.
11/05 - Majpokalen, Norrköping.
24/05 - South Swedish Rally / Sydrallyt, Växjö.
25/05 - South Swedish Rally / Sydrallyt, Växjö.
26/05 - South Swedish Rally / Sydrallyt, Växjö.
15/06 - Klappjakten, Österbymo.
29/06 - Skilling 500, Skillingaryd.
27/07 - Kullingstrofén, Kullings MS.
28/07 - NRC-rundan, Nässjö RC.
03/08 - Snapphanerallyt, Hässleholm.
10/08 - T-Turen, Motala.
17/08 - Emiltrofen, Vimmerby.
24/08 - Stenbocksrundan, Boxholm.
31/08 - Skilling 50, Skillingaryd.
07/09 - Östgötarallyt, Östergötland.
14/09 - Energicupen, Eksjö.
22/09 - Retursladden, Svenljunga.
28/09 - Dackefejden, Växjö.
06/10 - FRRC-Specialen, Jönköpings MK.
26/10 - Marknadsnatta, Skänninge.
09/11 - Citroen Rallyt, Gränna MK, Norrahammars MK.
30/11 - Polkatrofén, Gränna MK.


2001
03/02 - Klappjakten, Österbymo.
28/04 - Kong Christian Race, Kristianstad.
05/05 - Silverratten, Älmhult.
19/05 - South Swedish Rally / Sydrallyt, Växjö.
20/05 - South Swedish Rally / Sydrallyt, Växjö.
02/06 - Kanonrundan, Lessebo.
09/06 - Midsommardansen, Ljungby.
16/06 - Kullingstrofén, Herrljunga.
30/06 - Holmen Skog rallyt, SMK Östgöta.
04/08 - Skilling 500, Skillingaryds MK.
11/08 - Kvarnrundan, Motala.
18/08 - Emiltrofen, Vimmerby.
25/08 - Dackefejden, Växjö.
08/09 - T-Turen, Motala
29/09 - Vättenrallyt, Norrahammar, Gränna
27/10 - Marknadsnatta, Skänninge


2000
06/05 - Silverratten, Älmhult
13/05 - Gränsfejden, Vissefjärda
27/05 - South Swedish Rally / Sydrallyt, Kristianstad
03/06 - T-Turen, Motala
17/06 - Ekrundan, Eksjö
01/07 - Klappjakten, Kisa
08/07 - Tjustrundan, Gamleby
29/07 - Skilling 500, Skillingaryd
12/08 - Kvarnrundan, Borensberg
19/08 - Sapa: rallyt 2000, Vetlanda
16/09 - Dackefejden, Växjö
30/09 - Rejme-Rallyt, Norrköping
14/10 - Bilsport Performance Show, Jönköping
28/10 - Marknadsnatta, Skänninge
04/11 - Novemberskölden, Nässjö


-> 1999
För foto från tidigare år, kontakta Ericsson-Motorsport och meddela vem/vad ni söker foto på.


[ Rallyfoto ][ Foto ][ Besökta tävlingar ]


Bloggar:



Nästa deltävling:
Rally SM:
Kolsvarundan 18-19/08


Rally VM:
Orlen Rally Poland 30-02/07


Scalextric Rallycup:
Klevabacken 19/08


Svenska RallyCupen:
Slottssprinten 08/07




Foto från:
Aurskog-Høland Rally.
© emotorsport.se © emotorsport.se © emotorsport.se © emotorsport.se

Aurskog-Høland Rally.
© emotorsport.se © emotorsport.se © emotorsport.se © emotorsport.se

Heda Gästabudstrofén.
© emotorsport.se © emotorsport.se © emotorsport.se © emotorsport.se

South Swedish Rally, lördag.
© emotorsport.se © emotorsport.se © emotorsport.se © emotorsport.se

 © Ericsson-Motorsport, emotorsport.se - 1999-2015.