Carless Racing Fuels.

   
Kajs Print & Dekor

   
Mastertrailer.

   
Mats Bilar

   
Badhotelletrallyt

   
GN Motorsport

   
Kajs Print & Dekor

   


  NYHETER
  PRESSRELEASER
  RALLYFOTO
  INTERVJUER
  INBJUDNINGAR
  RESULTAT
  TABELLER
  WebTV & Video
  SCALEXTRIC
       RALLYCUP

  SVENSKA
       RALLYCUPEN

  Rally VM - WRC
  BLOGG; FREDRIK
       ÅHLIN

  KÖP & SÄLJ
  KALENDER



© Reiger

   | START | OM EMOTORSPORT.SE | ARKIV | LÄNKAR |

Rallyfoto.

» Foto från rallytävlingar - mestadels Svenska tävlingar och de emotorsport.se besöker. Tillsammans med externa fotografer i bl.a. Norge men också en fotograf inom VM serien kan vi publicera foto från delar av Norska Mästerskapet och delar ur VM serien - båda serierna med Svenska deltagare.

[ Rallyfoto ][ Foto ][ Besökta tävlingar ]





2017
28/01: Bergslagsrallyt. - Bergslagsklubbarna. (SuperCupen, Nedre Norras BF - FM, Suzuki 1300 RallyCup, Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen.)
09-12/02: Rally Sweden. - Svenska Rallyt AB. (WRC, WRC2, WRC3.)
10-11/02: Rally Sweden Historic. - Svenska Rallyt AB. (RM, Historiska Rallybilar.)
25/03: Anderslövsrallyt. - Trelleborgs MK. (Bilsport RallyCup.)
01/04: Simrishamnsmixen. - Simrishamns MK. (SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM, Smålands BF - DM, RM Regularity.)
15/04: Energikontrollsprinten. - Norrköpings MK. ()
16/04: Bilsport Performance & Custom Motor Show. - Albinsson & Sjöberg ()
22/04: Silverkongen. - Kristianstads MK, Älmhults MK. (SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM, Smålands BF - DM, VOC Sverigeserien, VOC Sommarserien..)
29/04: Nässjörundan. - Nässjö MK. (Scalextric Rally Cup.)
06/05: Majpokalen. - Norrköpings MK. (SuperCupen.)
13/05: Rally Biltema. - Carlstad Rallyclub. (Svenska RallyCupen, Västras BF - FM, Suzuki 1300 RallyCup.)
20/05: Violenrallyt. - Flens MS. (SuperCupen, Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Riks Mästerskapet, Stockholms BF - DM.)
21/05: Hammarslaget. - Norrahammars MK. (Scalextric Rally Cup.)
26-27/05: South Swedish Rally. - SSR-klubbarna. (Svenska Mästerskapet.)
03/06: Heda Gästabudstrofén. - SMK Nyköping. (Svenska RallyCupen, Suzuki 1300 RallyCup, Stockholms BF - DM.)
28-01/06: Midnattssolsrallyt. - KAK. ()
08/07: Slottssprinten. - Katrineholms MK. (Svenska RallyCupen, Suzuki 1300 RallyCup.)
05/08: Kullingstrofén. - Kullings MS. (Svenska RallyCupen, Västras BF - FM, Mega Rally Cup.)
12/08: Snapphanerallyt. - Hässleholms MK. (SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM, Smålands BF - DM.)
18-19/08: Kolsvarundan. - Kolsva MS. (Svenska Mästerskapet.)
26/08: Gruvrundan. - Åtvidabergs MK. (Svenska RallyCupen, Suzuki 1300 RallyCup.)
02/09: Strömkarlsrallyt. - SMK Trollhättan. (Västras BF - FM, SuperCupen, VOC Sverigeserien, VOC Sommarserien., Mega Rally Cup.)
08-09/09: East Sweden Rally. - Västra Östergötlands MK. (Svenska Mästerskapet.)
16/09: Klappjakten. - Ydre MK. (Östergötlands DM, Bilsport RallyCup.)
23/09: Badhotelletrallyt. - Team Skogsåkarna, Gränna MK. (Svenska RallyCupen, Suzuki 1300 RallyCup.)
07/10: Rikspokalen. - SMK Örebro. (Västras BF - FM, VOC Sverigeserien, VOC Sommarserien..)
08/10: Vedumsmästerskapet i Bilrally. - Kullings MS. ()
14/10: FRRC specialen. - Jönköpings MK. (Scalextric Rally Cup.)
28/10: Elektrikerna / Marknadsnatta. - Västra Östergötlands MK. (Svenska RallyCupen.)
04/11: Novemberskölden. - Nässjö MK. (Bilsport RallyCup.)



2016
11-14/02: Rally Sweden. - Svenska Rallyt AB. (WRC, WRC2, WRC3.)
26/03: Energikontroll-sprinten. - Norrköpings MK ()
27/03: Bilsport Performance & Custom Motor Show. - ()
09/04: Simrishamnsmixen. - Simrishamns MK. (SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM, Smålands BF - DM.)
16/04: Aléknixen. - Älvbygdens MK. (Mega Rally Cup.)
23/04: Silverkongen. - Kristianstads MK, Älmhults MK. (SydSvenska RallyCupen, VOC Sverigeserien, VOC Sommarserien., Södras BF - DM, Smålands BF - DM.)
01/05: Nässjörundan. - Nässjö MK (Scalextric Rally Cup.)
06-07/05: South Swedish Rally. - South Swedish Rally AB. (Svenska Mästerskapet.)
14/05: Skilling 50. - Skillingaryds MK (Scalextric Rally Cup.)
21/05: Violenrallyt. - Flens MS (Stockholms BF - DM, Autoexperten Rally Cup, 7-klubbars, VOC Sommarserien..)
28/05: Hammarslaget. - Norrahammars MK (Scalextric Rally Cup.)
04/06: Rally Biltema. - Karlstad MC Bil. (Svenska RallyCupen, Suzuki 1300 RallyCup.)
05/06: Klappjakten. - Ydre MK. (Öppna Östgöta Mästerskapet, Östergötlands DM, Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen.)
11/06: Lill-Eken. - SMK Eksjö (Scalextric Rally Cup.)
18/06: Dackefejden. - Wäxjö MS. (SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM, VOC Sverigeserien, VOC Sommarserien..)
29-02/06: Midnattssolsrallyt. - KAK. (RM, Historiska Rallybilar.)
02/07: Bilcenter Gästabudstrofén. - SMK Nyköping. (Svenska RallyCupen, Suzuki 1300 RallyCup, Stockholms BF - DM.)
09/07: Semesterturen. - Södra Sunnerbos MK (Bilsport RallyCup.)
12/07: SM sprinten. - Östgöta BF. (Svenska Mästerskapet.)
16/07: Slottssprinten. - Katrineholms MK (Suzuki 1300 RallyCup, Riks Mästerskapet.)
30/07: Kullingstrofén. - Kullings MS. (Svenska RallyCupen, Mega Rally Cup.)
13/08: Götenerundan. - Götene MK (Mega Rally Cup, Suzuki 1300 RallyCup, Riks Mästerskapet, Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen.)
20/08: RC Maskinrallyt. - Team Skogsåkarna (Scalextric Rally Cup.)
27/08: Gruvrundan. - Åtvidabergs MK. (Svenska RallyCupen, Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Öppna Östgöta Mästerskapet, Östergötlands DM, VOC Sverigeserien, VOC Sommarserien..)
03/09: Strömkarlsrallyt. - SMK Trollhättan (Västras BF - FM, Mega Rally Cup.)
09-10/09: East Sweden Rally. - Östgötaklubbarna. (Svenska Mästerskapet.)
17/09: Kolsvarundan. - Kolsva MS. (Svenska RallyCupen, Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen.)
23-24/09: Rally Hedemarken. - NMK Hamar. (Norska Mästerskapet.)
30-01/09: Rally Uppsala. - SMK Uppsala. (Svenska Mästerskapet, RM, Historiska Rallybilar.)
08/10: JR Motorsport Pokalen. - Gotlands MFBK. (Gotland BF - DM, Bilsport RallyCup.)
15/10: Rikspokalen. - SMK Örebro. (VOC Sverigeserien, VOC Sommarserien., Västras BF - FM.)
22/10: Elektrikerna / Marknadsnatta. - Västra Östergötlands MK. (Svenska RallyCupen, Öppna Östgöta Mästerskapet, Östergötlands DM, Stockholms BF - DM.)
29/10: SSRC Finalen - Wäxjö MS. (SydSvenska RallyCupen.)
05/11: Novemberskölden. - Nässjö MK (Bilsport RallyCup.)



2015
12-15/02: Rally Sweden. - Svenska Rallyt AB. (WRC, WRC2, WRC3.)
13-14/02: Rally Sweden Historic. - Svenska Rallyt AB. (RM, Historiska Rallybilar.)
28/03: Simrishamnsmixen. - Simrishamns MK. (SydSvenska RallyCupen.)
04/04: Energikontroll-sprinten. - Norrköpings MK. ()
05/04: Bilsport Performance & Custom Motor Show. - ()
06/04: Emilsnurren. - Vimmerby MS. (Scalextric Rally Cup.)
18/04: Aleknixen. - Älvbygdens MK. (Mega Rally Cup.)
25/04: Rally över Gränsen. - Kristianstads MK, Älmhults MK. (SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM, VOC Sverigeserien, VOC Sommarserien., Nordic West Euro Cup.)
02/05: Hammarslaget. - Norrahammars MK. (Bilsport RallyCup.)
09/05: Polkatrofén. - Gränna MK. (Scalextric Rally Cup.)
15-16/05: South Swedish Rally. - SSR-klubbarna. (Svenska Mästerskapet.)
23/05: Götenerundan. - Götene MK. (Mega Rally Cup, Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen.)
30/05: Rally Karlstad. - Karlstads Motor Club Bil. (Västras BF - FM, Suzuki 1300 RallyCup, Svenska RallyCupen.)
06/06: Aurskog-Høland Rally. - NMK Aurskog-Høland. (Norska Mästerskapet.)
13/06: Dackefejden. - Wäxjö MS. (SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM, VOC Sverigeserien, VOC Sommarserien..)
24-27/06: Midnattssolsrallyt. - KAK, Midnattssolsrallyt. ()
27/06: Skilling 500. - Skillingaryds MK. (Svenska RallyCupen, SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM.)
04/07: Gästabudstrofén. - SMK Nyköping. (VOC Sverigeserien, VOC Sommarserien., Stockholms BF - DM.)
11/07: Slottssprinten. - Katrineholms MK. ()
25/07: Kullingstrofén. - Kullings MS. (Svenska RallyCupen, Mega Rally Cup.)
01/08: Badhotelletrallyt. - Team Skogsåkarna. (Bilsport RallyCup.)
08/08: Snapphanerallyt. - Hässleholms MK. (Riks Mästerskapet, Suzuki 1300 RallyCup, SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM.)
15/08: Lill Eken. - SMK Eksjö. (Scalextric Rally Cup.)
21-22/08: Rally Askersund. - Rönne MK. (Svenska Mästerskapet, Riks Mästerskapet.)
29/08: EMK-Kannan. - Eskilstuna MK. (Svenska RallyCupen.)
04-05/09: East Sweden Rally. - Västra Östergötlands MK, m.fl. (Svenska Mästerskapet, Landskamp: Sverige/Norge.)
12/09: Rally Småland. - Vimmerby MS, Team Skogsåkarna, Vetlanda RRC. (Svenska RallyCupen, SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Gotland BF - DM.)
25-26/09: Rally Hedemarken. - NMK Hamar. (Norska Mästerskapet, Landskamp: Sverige/Norge.)
02-03/10: Rally Uppsala. - SMK Uppsala. (Svenska Mästerskapet, RM, Historiska Rallybilar.)
04/10: Vedumsmästerskapet i Bilrally. - Kullings MS. ()
17/10: Rikspokalen. - SMK Örebro. (Suzuki 1300 RallyCup, VOC Sverigeserien, VOC Sommarserien., Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Västras BF - FM.)
24/10: High Chaparral SSRC-Finalen. - Skillingaryds MK. (SydSvenska RallyCupen.)
31/10: Marknadsnatta. - Västra Östergötlands MK. (Svenska RallyCupen.)
01/11: Novemberskölden. - Nässjö MK. (Bilsport RallyCup.)



2014
05-08/02: Rally Sweden. - Svenska Rallyt AB. (WRC, WRC2, WRC3.)
07-08/02: Rally Sweden Historic. - Svenska Rallyt AB. (Riks Mästerskapet.)
05/04: Simrishamnsmixen. - Simrishamns MK. (SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM, Tinter Classic Rally Cup.)
12/04: Skänningeknixen. - Västra Östergötlands MK. (Östergötlands BF - RS-DM.)
19/04: Himmelstalunds-Sprinten. - Norrköpings MK. (Östergötlands BF - RS-DM.)
21/04: Emilsnurren. - Vimmerby MS. (Energicupen.)
26/04: Kong Christian Race. - Kristianstads MK. (SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM, Tinter Classic Rally Cup.)
03/05: Zabra Rallyt. - Nybro AC. (Bilsport RallyCup, Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Suzuki 1300 RallyCup.)
04/05: Lille Mats Rallysprint. - Hässleholms MK. (Södras BF - RS-DM, Asfalt Cupen.)
17/05: Rally Karlstad. - Karlstads Motor-Club Bil. (Västras BF - FM, Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen.)
31/05: South Swedish Rally. - SSR-klubbarna. (Svenska RallyCupen, SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM, Riks Mästerskapet, Tjej RM.)
07/06: Laxårallyt. - Laxå MK. (Västras BF - FM, Tinter Classic Rally Cup, VOC Sommarserien..)
13-14/06: Kolsvarundan. - Kolsva MS. (Svenska Mästerskapet.)
14/06: Guttstasnurren. - Kolsva MS. (Södermanland / Västmanlands BF - DM.)
20-21/06: Aurskog-Høland Rally. - NMK Aurskog Høland. (Norska Mästerskapet.)
28/06: Skilling 500. - Skillingaryds MK. (SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM.)
05/07: Gästabudstrofén. - SMK Nyköping. (Svenska RallyCupen, Södermanland / Västmanlands BF - DM, Gotland BF - DM, Tjej RM, Grupp E Cupen, Suzuki 1300 RallyCup.)
06/07: Hedin Bils Rallysprint. - Toarps MK. ()
09-12/07: Midnattssolsrallyt. - KAK, Midnattssolsrallyt. ()
12/07: Slottssprinten. - Katrineholms MK. ()
26/07: Kullingstrofén. - Kullings MS. (Svenska RallyCupen, SydSvenska RallyCupen, Tjej RM, Mega Rally Cup.)
31-03/07: Neste Rally Finland. - Finland. (WRC, WRC2, WRC3, Junior VM, Drive DMack Fiesta Trophy.)
08-09/08: Snapphanerallyt. - Hässleholms MK. (Svenska Mästerskapet.)
16/08: Silverratten. - Älmhults MK. (SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM.)
23/08: Gruvrundan. - Åtvidabergs MK. (Bilsport RallyCup, Tinter Classic Rally Cup, Östergötlands DM.)
30/08: Västrallyt. - SMK Trollhättan. (Svenska RallyCupen, Västras BF - FM, Mega Rally Cup, Gotland BF - DM, Grupp E Cupen.)
05-06/09: East Sweden Rally. - Västra Östergötlands MK, m.fl. (Svenska Mästerskapet, North European Zone Rally Championship.)
13/09: Skogsåket. - Team Skogsåkarna. (Energicupen.)
20/09: Rejmes Svängen. - Rönne MK. (Svenska RallyCupen, Grupp E Cupen, Tjej RM, Västras BF - FM, Gotland BF - DM.)
27/09: Hammarslaget. - Norrahammars MK. (Energicupen.)
03-04/10: Rally Uppsala. - SMK Uppsala. (Svenska Mästerskapet, Tjej RM.)
18/10: Rikspokalen. - SMK Örebro. (Suzuki 1300 RallyCup, Västras BF - FM. Nedre Norras BF - FM, Upplands BF - DM, Stockholms BF - DM.)
25/10: Marknadsnatta. - Västra Östergötlands MK. (Svenska RallyCupen, Östergötlands DM, Stockholms BF - DM.)
01/11: Novemberskölden. - Nässjö MK. (Bilsport RallyCup.)



2013
02/02: Bergslagsrallyt. - Bergslagsklubbarna. (Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Riks Mästerskapet, Suzuki 1300 RallyCup.)
07-10/02: Rally Sweden. - Svenska Rallyt. (WRC.)
20/04: Skänningeknixen. - Västra Östergötlands MK. (Östergötlands BF - RS-DM.)
27/04: Kong Christian Race. - Kristianstads MK. (SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM, Tinter Classic Rally Cup.)
01/05: Lill Jumbon. - Falköpings MK. (Mega Rally Cup.)
04/05: Zabra-rallyt. - Nybro AC. (Bilsport RallyCup, Grupp E Cupen, Suzuki 1300 RallyCup, Historiska Rallycupen, Klassiska RallyCupen.)
09-11/05: South Swedish Rally. - SSR-Klubbarna. (Svenska Mästerskapet.)
12/05: Nässjörundan. - Nässjö MK. (Energicupen.)
18/05: Midsommardansen. - Ljungby MK. (SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM, Tinter Classic Rally Cup.)
25/05: KMK-Trofen. - Katrineholms MK. (Svenska RallyCupen, Södermanland / Västmanlands BF - DM, Östergötlands DM, Gotland BF - DM.)
01/06: Silverratten 50. - Älmhults MK. (Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Riks Mästerskapet, Tinter Classic Rally Cup, SydSvenska RallyCupen.)
07-08/06: Aurskog-Høland Rally. - NMK Aurskog Høland. (Norska Mästerskapet.)
15/06: Laxårallyt. - Laxå MK. (Svenska RallyCupen, Västras BF - FM.)
29/06: Skilling 500. - Skillingaryds MK. (SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM, Grupp E Cupen.)
06/07: Gästabudstrofén. - SMK Nyköping. (Svenska RallyCupen, Suzuki 1300 RallyCup, Södermanland / Västmanlands BF - DM, Östergötlands DM.)
07/07: Sommarsprinten. - Hässleholms MK, Laholms MK. ()
17-20/07: Midnattssolsrallyt. - Svenska Rallyt AB, KAK. ()
27/07: Kullingstrofén. - Kullings MS. (Svenska RallyCupen, Mega Rally Cup, Tinter Classic Rally Cup.)
29/07: Klappjakten. - Ydre MK. (Östergötlands DM.)
03/08: Klevabacken. - Tidaholms MK. (Energicupen.)
09-10/08: Snapphanerallyt. - Hässleholms MK. (Svenska Mästerskapet, Riks Mästerskapet.)
17/08: Emiltrofén. - Vimmerby MS. (SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM, Gotland BF - DM.)
24/08: Mjölkpallenpokalen. - Gnesta MK. (Svenska RallyCupen, Södermanland / Västmanlands BF - DM, Grupp E Cupen.)
31/08: TV-svängen. - SMK Hörby. (SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM, Tinter Classic Rally Cup.)
06-07/09: East Sweden Rally. - Västra Östergötlands MK, m.fl. (Svenska Mästerskapet, Riks Mästerskapet.)
14/09: Noratrofén. - Nora MK. (Nedre Norras BF - FM, Stockholms BF - DM, Rally Mästerskapet, Västras BF - FM.)
21/09: Rejmessvängen. - Rönne MK. (Svenska RallyCupen, Grupp E Cupen, Suzuki 1300 RallyCup.)
28/09: Rally Småland. - Nässjö MK, m.fl. (Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Riks Mästerskapet, SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM.)
06/10: Vedumsmästerskapet i Bilrally. - Kullings MS. ()
19/10: Rikspokalen. - SMK Örebro. (Västras BF - FM, Suzuki 1300 RallyCup, VOC Sverigeserien.)
26/10: Marknadsnatta. - Västra Östergötlands MK. (Svenska RallyCupen, Östergötlands DM.)
02/11: Skilling 50. - Skillingaryds MK. (Energicupen.)



2012
09-12/02: Rally Sweden. - Svenska Rallyt. (WRC, Super2000 VM.)
31/03: Simrishamnsmixen. - Simrishamns MK. (SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM, Tinter Classic Rally Cup.)
07/04: Himmelstalundssprinten. - Norrköpings MK. ()
09/04: Emilsnurren. - Vimmerby MS. (Energicupen.)
14/04: Skogsåket. - Team Skogsåkarna. (Energicupen.)
28/04: Kong Christian Race. - Kristianstads MK. (Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM, Tinter Classic Rally Cup, Suzuki 1300 RallyCup.)
01/05: Nässjörundan. - Nässjö MK. (Energicupen.)
05/05: Silverratten. - Älmhults MK. (SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM.)
12/05: Mälarrallyt. - SMK Södermanland. (Svenska RallyCupen, Stockholms BF - DM, Södermanland / Västmanlands BF - DM, Nedre Norras BF - FM.)
18-19/05: South Swedish Rally. - SSR klubbarna. (Svenska Mästerskapet.)
20/05: Polkatrofén. - Gränna MK. (Energicupen.)
26/05: Götenerundan. - Götene MK. (Mega Rally Cup, Suzuki 1300 RallyCup, VOC Sverigeserien.)
02/06: Karlskronapokalen. - Karlskrona AK. (SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM, Smålands BF - DM, Tinter Classic Rally Cup.)
09/06: Zabra Rallyt. - Nybro AC. (Bilsport RallyCup.)
16/06: ESAB Rallyt. - Laxå MK. (Svenska RallyCupen, Västras BF - FM.)
30/06: Dackefejden. - Wäxjö MS. (VOC Sverigeserien, SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM, Södras BF - DM, Gotland BF - DM, Suzuki 1300 RallyCup.)
07/07: Gästabudstrofén. - SMK Nyköping. (Svenska RallyCupen, Östergötlands DM, Stockholms BF - DM.)
18-21/07: Midnattssolsrallyt. - KAK. ()
28/07: Kullingstrofén. - Kullings MS. (Svenska RallyCupen, Mega Rally Cup, Riks Mästerskapet, Tinter Classic Rally Cup.)
30/07: Klappjakten. - Ydre MK. (Östergötlands DM, Suzuki 1300 RallyCup.)
11/08: Snapphanerallyt. - Hässleholms MK. (SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM.)
17-18/08: Västrallyt. - SMK Trollhättan. (Svenska Mästerskapet.)
25/08: Emiltrofén. - Vimmerby MS. (SydSvenska RallyCupen, Smålands BF - DM.)
01/09: EMK-Kannan. - Eskilstuna MK. (Svenska RallyCupen, Suzuki 1300 RallyCup, Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Riks Mästerskapet, Södermanland / Västmanlands BF - DM, Gotland BF - DM.)
08/09: Rejmes-Svängen. - Rönne MK. (VOC Sverigeserien, Västras BF - FM.)
14-15/09: East Sweden Rally. - Västra Östergötlands MK, m.fl. (Svenska Mästerskapet.)
22/09: Retursladden. - Kinds MK. (Energicupen.)
29/09: Gruvrundan. - Åtvidabergs MK. (Svenska RallyCupen, Östergötlands DM, Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Suzuki 1300 RallyCup.)
05-06/10: Kolsva Rundan. - Kolsva MS. (Svenska Mästerskapet.)
20/10: Rikspokalen. - SMK Örebro. (T-klubbars, Västras BF - FM, Stockholms BF - DM.)
27/10: Marknadsnatta. - Västra Östergötlands MK. (Svenska RallyCupen, Östergötlands DM.)
03/11: Novemberskölden. - Nässjö MK. (Bilsport RallyCup.)



2011
22/01: Rally Järnlunden. - Linköpings MS, Östergyllen RC. ()
29/01: Bergslagsrallyt. - MK Kopparberg. (Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Suzuki 1300 RallyCup.)
10-13/02: Rally Sweden. - Svenska Rallyt AB. (WRC, Grupp N VM.)
11-12/02: Rally Sweden, SM. - Svenska Rallyt AB. (Svenska Mästerskapet, EVO Challenge.)
02/04: Simrishamnsmixen. - Simrishamns MK. (Södras BF - DM, SydSvenska RallyCupen, Teknos Classic Rally Cup, SydSvenska Klassiska Cupen.)
16/04: Skänningeknixen. - Västra Östergötlands MK. (Östergötlands BF - RS-DM.)
22/04: Silverratten. - Älmhults MK. (Smålands BF - DM, SydSvenska RallyCupen, Teknos Classic Rally Cup.)
23/04: Himmelstalundssprinten. - Norrköpings MK. ()
25/04: Emilsnurren. - Vimmerby MS. (Energicupen.)
07/05: Holmen Skog Rallyt. - Östgöta BSF. (Sommarcupen, Rally Masters. Östergötlands DM.)
08/05: Polkatrofén. - Gränna MK. (Energicupen.)
28/05: Oknörundan. - Mönsterås MK. (Bilsport RallyCup, Suzuki 1300 RallyCup.)
03-05/06: South Swedish Rally. - SSR-klubbarna, Ljungby MK. (Svenska Mästerskapet, EVO Challenge, North European Zone Rally Championship.)
11/06: Zabra-rallyt. - Nybro AC. (Bilsport RallyCup.)
18/06: ESAB Rallyt. - Laxå MK. (Stockholms BF - DM, Upplands BF - DM, Västras BF - FM, Sommarcupen, Teknos Classic Rally Cup.)
02/07: Semesterturen. - S:a Sunnerbo MK. (Bilsport RallyCup.)
09/07: Skilling 500. - Skillingaryds MK. (Smålands BF - DM, SydSvenska RallyCupen, Östergötlands DM.)
13-16/07: Midnattssolsrallyt. - Midnattssolsrallyt. ()
23/07: Kullingstrofén. - Kullings MS. (Sommarcupen, Teknos Classic Rally Cup, Rally Masters, Mega Rally Cup.)
30/07: Vilda Ryd Racet. - Ryds MK. (Smålands BF - DM, Södras BF - DM, SydSvenska RallyCupen, Teknos Classic Rally Cup.)
12-13/08: Snapphanerallyt. - Hässleholms MK. (Svenska Mästerskapet, EVO Challenge, Ford Fiesta Sport Trophy, Rally Cup Öresund, Teknos Classic Rally Cup.)
20/08: Emiltrofén. - Vimmerby MS. (Smålands BF - DM, Gotland BF - DM, SydSvenska RallyCupen.)
27/08: Skilling 50. - Skillingaryds MK. (Energicupen.)
03/09: Strömkarlen. - SMK Trollhättan. (Mega Rally Cup, Suzuki 1300 RallyCup.)
10/09: EMK-Kannen. - Eskilstuna MK. (Rally Masters, Södermanland / Västmanlands BF - DM, Östergötlands DM, Gotland BF - DM, VOC Sverigeserien. )
16-17/09: East Sweden Rally. - Östgötaklubbarna. (Svenska Mästerskapet, EVO Challenge.)
24/09: Rejme Knixen. - MK Ran. (Sommarcupen, Suzuki 1300 RallyCup, Västras BF - FM, Östergötlands DM.)
01/10: Noratrofén. - Nora MK. (T-klubbars, Stockholms BF - DM.)
02/10: Vedums Mästerskapet. - Kullings MS. ()
07-08/10: KMK Trofén, SM. - Katrineholms MK. (Svenska Mästerskapet, EVO Challenge, Ford Fiesta Sport Trophy.)
29/10: Marknadsnatta. - Västra Östergötlands MK. (Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Riks Mästerskapet, Sommarcupen, Östergötlands DM.)
06/11: Novemberskölden. - Nässjö MK. (Smålands BF - DM.)



2010
06/02: Vinternatta. - Västra Östergötlands MK. ()
11/02: Rally Sweden. - Svenska Rallyt AB. (WRC, Grupp N VM, Super2000 VM.)
11/02: Rally Sweden - SM. - Svenska Rallyt AB. (Svenska Mästerskapet, Ford Fiesta Sport Trophy, EVO Challenge.)
12/02: Rally Sweden - SM. - Svenska Rallyt AB. (Svenska Mästerskapet, Ford Fiesta Sport Trophy, EVO Challenge.)
12/02: Rally Sweden. - Svenska Rallyt AB. (WRC, Grupp N VM, Super2000 VM.)
13/02: Rally Sweden - SM. - Svenska Rallyt AB. (Svenska Mästerskapet, Ford Fiesta Sport Trophy, EVO Challenge.)
13/02: Rally Sweden. - Svenska Rallyt AB. (WRC, Grupp N VM, Super2000 VM.)
14/02: Rally Sweden. - Svenska Rallyt AB. (WRC, Grupp N VM, Super2000 VM.)
03/04: Himmelstalundssprinten. - Norrköpings MK. ()
17/04: Skänningeknixen. - Västra Östergötlands MK. (Östergötlands BF - RS-DM.)
24/04: Kong Christian Race. - Kristianstads MK. (Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Riks Mästerskapet, Teknos Classic Rally Cup, SydSvenska Klassiska Cupen, Södras BF - DM, SydSvenska RallyCupen, EVO Challenge.)
01/05: Nässjörundan. - Nässjö MK. (Energicupen.)
08/05: Rally Österlen. - Trelleborgs MK. (SuperCupen, Södras BF - DM, SydSvenska RallyCupen, Teknos Classic Rally Cup.)
13/05: South Swedish Rally. - SSR AB, Ljungby MK. (Svenska Mästerskapet, EVO Challenge, North European Zone Rally Championship.)
14/05: South Swedish Rally. - SSR AB, Ljungby MK. (Svenska Mästerskapet, EVO Challenge, North European Zone Rally Championship.)
15/05: South Swedish Rally. - SSR AB, Ljungby MK. (Svenska Mästerskapet, EVO Challenge, North European Zone Rally Championship.)
29/05: Skilling 500. - Skillingaryds MK. (Smålands BF - DM, Riks Mästerskapet, SydSvenska RallyCupen, Teknos Classic Rally Cup.)
05/06: Karlskronapokalen. - Karlskrona AK. (Smålands BF - DM, Södras BF - DM, SydSvenska RallyCupen, Teknos Classic Rally Cup, SydSvenska Klassiska Cupen.)
06/06: Hammarslaget. - Norrahammars MK. (Energicupen.)
12/06: ESAB Rallyt. - Laxå MK. (Västras BF - FM, Teknos Classic Rally Cup)
19/06: Dackefejden. - Wäxjö MS. (Smålands BF - DM, Södras BF - DM, Gotland BF - DM, Suzuki 1300 RallyCup, VOC Sverigeserien, SydSvenska RallyCupen, SydSvenska Klassiska Cupen.)
02/07: Brottsrundan. - Team Skogsåkarna. (Energicupen.)
10/07: Gästabudstrofén. - SMK Nyköping. (Södermanland / Västmanlands BF - DM, Öppna Östgöta Mästerskapet, Gotland BF - DM, Mekonomen RallyCup.)
14-17/07: Midnattssolsrallyt. - KAK, Midnattssolsrallyt. ()
24/07: Kullingstrofén. - Kullings MS. (Mega Rally Cup, Teknos Classic Rally Cup.)
26/07: Klappjakten. - Ydre MK. ()
14/08: Kvarnturen. - SMK Motala, MSK Kvarnvingarna. (SuperCupen, Öppna Östgöta Mästerskapet, Suzuki 1300 RallyCup.)
19/08: Polstar Rallyt. - Linköpings MS. ()
21/08: Götenerundan. - Götene MK. (Västras BF - FM, Mega Rally Cup.)
28/08: Skilling 50. - Skillingaryds MK. (Energicupen.)
04/09: Väst Rallyt - NEZ. - SMK Trollhättan. (North European Zone Rally Championship.)
04/09: Väst Rallyt - VOC. - SMK Trollhättan. (VOC Sverigeserien, Mega Rally Cup.)
11/09: Gruvrundan. - Åtvidabergs MK. (Öppna Östgöta Mästerskapet, Gotland BF - DM, Suzuki 1300 RallyCup.)
18/09: Tjustknäppen. - Tjust MK. (Bilsport RallyCup.)
25/09: Rejmeknixen. - MK Ran. (Västras BF - FM.)
02/10: Noratrofén. - Nora MK. (Västras BF - FM, Nedre Norras BF - FM, Stockholms BF - DM, Upplands BF - DM, Suzuki 1300 RallyCup.)
09/10: KMK-Trofén - SM. - Katrineholms MK. (Svenska Mästerskapet, Ford Fiesta Sport Trophy, EVO Challenge.)
16/10: Rikspokalen. - SMK Örebro. (Västras BF - FM.)
23/10: Marknadsnatta. - Västra Östergötlands MK. (Öppna Östgöta Mästerskapet, Suzuki 1300 RallyCup.)
06/11: Novemberskölden. - Nässjö MK. (Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Riks Mästerskapet, Smålands BF - DM.)



2009
21/02: Dan Anderssons Minne. - Wesmanklubbarna. (Nedre Norras BF - FM, Stockholms BF - DM, Upplands BF - DM.)
11/04: Himmelstalundssprinten. - Norrköpings MK. ()
13/04: Emilsnurren. - Vimmerby MS. (Energicupen.)
18/04: Skänningeknixen. - Västra Östergötlands MK. (Östergötlands BF - RS-DM.)
25/04: Kong Christian Race. - Kristianstads MK. (SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM, EVO Challenge, Teknos Classic Rally Cup.)
01/05: Zabra Rallyt. - Nybro AC. (Bilsport RallyCup.)
02/05: Holmen Skog Rallyt. - SMK Östgöta. (SuperCupen.)
03/05: Polkatrofén. - Gränna MK. (Energicupen.)
09/05: Skilling 500. - Skillingaryds MK. (Smålands BF - DM, SydSvenska RallyCupen, Teknos Classic Rally Cup, SydSvenska Klassiska Cupen.)
15/05: South Swedish Rally. - SSR AB, Ljungby MK. (Svenska Mästerskapet, North European Zone Rally Championship, Ford Fiesta Sport Trophy, EVO Challenge.)
16/05: South Swedish Rally. - SSR AB, Ljungby MK. (Svenska Mästerskapet, Ford Fiesta Sport Trophy, EVO Challenge.)
16/05: Sydrallyt. - SSR AB, Ljungby MK. (VOC Sverigeserien, SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM.)
21/05: Nässjörundan. - Nässjö MK. (Energicupen.)
23/05: Silversvängen. - Silverdalens MSK. (Bilsport RallyCup.)
30/05: Rojarundan. - Emådalens MK. (Smålands BF - DM, SydSvenska RallyCupen, E-VO Cupen.)
13/06: Vätternrallyt. - Norrahammars MK, Gränna MK. (Smålands BF - DM, E-VO Cupen, SydSvenska Klassiska Cupen.)
27/06: Dackefejden. - Wäxjö MS. (Smålands BF - DM, SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM, VOC Sverigeserien, Teknos Classic Rally Cup, SydSvenska Klassiska Cupen.)
04/07: Nyckeljakten. - SMK Nyköping. (Öppna Östgöta Mästerskapet, Södermanland / Västmanlands BF - DM, Mekonomen RallyCup, Suzuki 1300 RallyCup.)
17/07: Midnattssolsrallyt. - KAK, Midnattssolsrallyt. ()
18/07: Midnattssolsrallyt. - KAK, Midnattssolsrallyt. ()
19/07: Midnattssolsrallyt. - KAK, Midnattssolsrallyt. ()
25/07: Kullingstrofén. - Kullings MS. (SuperCupen, Mega Rally Cup, EVO Challenge, Västras BF - FM, E-VO Cupen.)
01/08: Oknörundan. - Mönsterås MK. (Bilsport RallyCup.)
15/08: Snapphanerallyt. - Hässleholms MK. (Svenska Mästerskapet, EVO Challenge, SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM.)
22/08: Emiltrofén. - Vimmerby MS. (Smålands BF - DM, SydSvenska RallyCupen, E-VO Cupen, SydSvenska Klassiska Cupen.)
29/08: Viks 8:an. - SMK Valdemarsvik. (SuperCupen, Öppna Östgöta Mästerskapet, Suzuki 1300 RallyCup.)
05/09: Strömkarlen. - SMK Trollhättan. (Mega Rally Cup.)
12/09: TV-Svängen. - SMK Hörby. (Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Riks Mästerskapet, SydSvenska Klassiska Cupen, Teknos Classic Rally Cup, SydSvenska RallyCupen, Södras BF - DM, Smålands BF - DM.)
13/09: Retursladden. - Kinds MK. (Energicupen.)
19/09: Tjustknäppen. - Tjust MK. (Bilsport RallyCup.)
26/09: Ekratten. - Asarums MS. (Smålands BF - DM, Södras BF - DM, SydSvenska RallyCupen, Teknos Classic Rally Cup.)
04/10: Vedums Mästerskapet. - Kullings MS. ()
10/10: KMK-Trofén - SM. - Katrineholms MK. (Svenska Mästerskapet.)
10/10: KMK-Trofén - DM. - Katrineholms MK. (Mekonomen RallyCup, Södermanland / Västmanlands BF - DM.)
17/10: SSRC finalen. - Älmhults MK. (SydSvenska RallyCupen.)
24/10: Marknadsnatta. - Västra Östergötlands MK. (Öppna Östgöta Mästerskapet, Smålands BF - DM, Suzuki 1300 RallyCup.)
31/10: Novemberskölden. - Nässjö MK. ()



2008
07/02: Svenska Rallyt. - Sverige. (WRC, Grupp N VM.)
08/02: Svenska Rallyt. - Sverige. (WRC, Grupp N VM.)
09/02: Svenska Rallyt. - Sverige. (WRC, Grupp N VM.)
10/02: Svenska Rallyt. - Sverige. (WRC, Grupp N VM.)
22/03: Himmelstalundssprinten - Norrköpings MK. ()
12/04: Pekingsnurren. - Norrköpings MK. (Östergötlands BF - RS-DM.)
19/04: Kong Christian Race. - Kristianstads MK. (EVO Challenge, Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Södras DM.)
26/04: Backtävling. - Skillingaryds MK. (Energicupen.)
01/05: Lill Jumbon. - Falköpings MK. (Mega Rally Cup.)
03/05: Zabra-Rally. - Nybro AC. (Bilsport RallyCup.)
10/05: ESAB rallyt. - Laxå MK. (Klassiska RallyCupen, Historiska Rallycupen, Riks Mästerskapet, Västras BF - FM, E-VO Cupen.)
23/05: South Swedish Rally. - SSR AB, Ljungby MK. (Svenska Mästerskapet, North European Zone Rally Championship, EVO Challenge, Ford Fiesta Sport Trophy.)
24/05: South Swedish Rally. - SSR AB, Ljungby MK. (Svenska Mästerskapet, North European Zone Rally Championship, EVO Challenge, Ford Fiesta Sport Trophy.)
31/05: ICA-Varvloppet. - Vara MK. (SuperCupen, Västras BF - FM, Mega Rally Cup.)
07/06: Karlskronapokalen - SM. - Karlskrona AK. (Svenska Mästerskapet.)
07/06: Karlskronapokalen - DM. - Karlskrona AK. (Smålands BF - DM, Södras BF - DM.)
14/06: Hammarslaget. - Norrahammars MK. (Energicupen.)
26/06: Midnattssolsrallyt - Regularity. - KAK, Midnattssolsrallyt. ()
26/06: Midnattssolsrallyt, Historic. - KAK, Midnattssolsrallyt. ()
27/06: Midnattssolsrallyt - Regularity. - KAK, Midnattssolsrallyt. ()
27/06: Midnattssolsrallyt, Historic. - KAK, Midnattssolsrallyt. ()
28/06: Midnattssolsrallyt - Regularity. - KAK, Midnattssolsrallyt. ()
28/06: Midnattssolsrallyt, Historic. - KAK, Midnattssolsrallyt. ()
12/07: Rojarundan. - Emådalens MK. (Smålands BF - DM, Gotland BF - DM.)
26/07: Kullingstrofén. - Kullings MS (VOC Sverigeserien, Mega Rally Cup, E-VO Cupen.)
02/08: Emiltrofén. - Vimmerby MS. (Smålands BF - DM, E-VO Cupen.)
09/08: Kvarnturen. - SMK Motala. (SuperCupen, EVO Challenge, Öppna Östgöta Mästerskapet, Södermanland / Västmanlands BF - DM.)
16/08: Skilling 500. - Skillingaryds MK. (Smålands BF - DM, E-VO Cupen.)
23/08: Tjustknäppen. - Tjust MK. (Bilsport RallyCup.)
30/08: Snapphanerallyt. - Hässleholms MK. (SuperCupen, Svenska Mästerskapet, Södras BF - DM.)
06/09: Dackefejden. - Wäxjö MS. (VOC Sverigeserien, Smålands BF - DM.)
12/09: BILAM-Trofén. - Norrköpings MK. (Svenska Mästerskapet, EVO Challenge.)
13/09: BILAM-Trofén. - Norrköpings MK. (Svenska Mästerskapet, EVO Challenge.)
20/09: Rejmeknixen. - MK Ran. (Västras BF - FM, EVO Challenge, E-VO Cupen.)
27/09: Vätternrallyt. - Gränna MK, Norrahammars MK. (Smålands BF - DM, E-VO Cupen.)
04/10: FRRC-specialen. - Jönköpings MK. (Energicupen.)
18/10: Duntis Cupen 5. - SMK Motala. (Duntis Cupen.)
25/10: Marknadsnatta. - Vä. Östergötlands MK. (VOC Sverigeserien, Öppna Östgöta Mästerskapet.)
01/11: Höglandsrallyt. - Nässjö MK. (Bilsport RallyCup.)


2007
08/02 - Svenska Rallyt, Svenska Rallyt AB, (VM/PVM).
09/02 - Svenska Rallyt, Svenska Rallyt AB, (VM/PVM).
10/02 - Svenska Rallyt, Svenska Rallyt AB, (VM/PVM).
11/02 - Svenska Rallyt, Svenska Rallyt AB, (VM/PVM).
07/04 - Himmelstalundssprinten, Norrköpings MK, (XX).
21/04 - Skilling 50, Skillingaryds MK, (Energicupen).
28/04 - Kong Christian Race, Kristianstads MK, (Södras DM, KRC, HRC, FFC).
01/05 - Sviestadträffen, Linköpings MS, (Östergötlands RS-DM).
05/05 - Holmen Skog Rallyt, SMK Östgöta, (ÖÖM).
12/05 - ESAB Rallyt, Laxå MK, (SuperCupen).
19/05 - ICA Varvloppet, Vara MK, (Smålands DM, Västras FM).
25/05 - South Swedish Rally, SSR-klubbarna, (SM/EM/NEZ).
26/05 - South Swedish Rally, SSR-klubbarna, (SM/EM/NEZ).
02/06 - Gruvrundan, Åtvidabergs MK, (ÖÖM).
09/06 - LE Torph Memorial, Säffle MC, (SuperCupen).
10/06 - Hammarslaget, Norrahammars MK, (Energicupen).
28/06 - Midnattssolsrallyt, KAK, (XX).
29/06 - Midnattssolsrallyt, KAK, (XX).
21/07 - Kullingstrofén, Kullings MS, (Mega RallyCup, VOC).
28/07 - Vilda Ryd Racet, Ryds MK, (Smålands & Södras DM, FFC).
04/08 - Hallsbergssprinten, Hallsbergs MK, (T-klubbars).
11/08 - Götenerundan, Götene MK, (Mega Rally Cup).
18/08 - Emiltrofén, Vimmerby MS, (Smålands DM, VOC Sverigeserien).
25/08 - Rejmeknixen, MK Ran, (SM).
01/09 - Dackefejden, Wäxjö MS, (Smålands & Södras DM).
07/09 - Befabtrofén, Linköpings MS, (SM).
08/09 - Befabtrofén, Linköpings MS, (SM).
16/09 - Retursladden, Kinds MK, (Energicupen).
29/09 - Viks 8:an, SMK Valdemarsvik, (ÖÖM).
06/10 - FRRC-specialen, Jönköping MK, (Energicupen).
21/10 - Vedums Mästerskapet, Kullings MS, (Mega Rally Cup).
27/10 - Marknadsnatta, Västra Östergötlands MK, (ÖÖM).
28/10 - Lill Eken, SMK Eksjö, (Energicupen).
03/11 - Höglandsrallyt, Vetlanda RRC / Nässjö MK, (KRC, HRC, RM).
10/11 - Skilling 500, Skillingaryds MK, (Smålands DM).


2006
03/02 - Svenska Rallyt, Svenska Rallyt AB, (VM/JVM).
04/02 - Svenska Rallyt, Svenska Rallyt AB, (VM/JVM).
05/02 - Svenska Rallyt, Svenska Rallyt AB, (VM/JVM).
15/04 - Himmelstalundssprinten, Norrköpings MK, (XX).
22/04 - Skänningeknixen, Västra Östergötlands MK, (Östergötlands RS-DM).
29/04 - Silverratten, Älmhults MK, (VOC).
01/05 - Lill Jumbon, Falköpings MK, (Mega RallyCup).
06/05 - NAC rallyt, Nybro AC, (Smålands DM).
12/05 - Sapa South Swedish Rally, Vetlanda, (SM/EM).
13/05 - Sapa South Swedish Rally, Vetlanda, (SM/EM).
20/05 - Laxåknixen, Laxå MK, (Västras DM).
27/05 - Polkatrofén, Gränna MK, (Energicupen).
03/06 - Karlskrona Pokalen, Karlskrona AK, (Super Cupen).
10/06 - Rojarundan, Emådalens MK, (BIlsportBörsen Rally Cup).
17/06 - Skilling 500, Skillingaryds MK, (Smålands DM).
27/06 - Midnattssolsrallyt, KAK, Rallyklassikerna.
28/06 - Midnattssolsrallyt, KAK, Rallyklassikerna.
01/07 - Duntis Cupen / Parallell Sprinten, SMK Motala, (RS-DM, Duntis Cupen).
22/07 - Kullingstrofén, Kullings MS, (VOC, Mega RallyCup).
29/07 - Vilda Ryd Racet, Ryds MK, (BilsportBörsen Rally Cup).
12/08 - Dackefejden, Wäxjö MS, (Smålands DM).
19/08 - Duntis Cupen 4, SMK Motala, (Duntis Cupen).
26/08 - Snapphanerallyt, Hässleholms MK, (SM).
02/09 - GMS jakten, Grimslövs MS, (BilsportBörsen RallyCup).
09/09 - Majpokalen, Norrköpings MK, (ÖÖM).
23/09 - Rejmeknixen, MR Ran, (VOC, Smålands-DM).
29/09 - Östgötarallyt, Östgötaklubbarna, (SM).
30/09 - Östgötarallyt, Östgötaklubbarna, (SM).
07/10 - FRRC-specialen, Jönköpings MK, (Smålands DM).
28/10 - Marknadsnatta, Västra Östergötlands MK, (ÖÖM).
05/11 - Skilling 50, Skillingaryds MK, (Energicupen).


2005
29/01 - Dan Andersson Minne, Wesmanklubbarna, (DM).
11/02 - Svenska Rallyt, Svenska Rallyt AB, (VM/PVM).
12/02 - Svenska Rallyt, Svenska Rallyt AB, (VM/PVM).
13/02 - Svenska Rallyt, Svenska Rallyt AB, (VM/PVM).
26/02 - Munkrundan, Munkfors MC, (VRC).
02/04 - Himmelstalundssprinten, Norrköpings MK.
16/04 - Skänningeknixen, Västra Östergötlands MK, (RS-DM).
23/04 - Kong Christian Race, Kristianstads MK, (DM).
01/05 - Lill Jumbon, Falköpings MK.
07/05 - Silverratten, Älmhults MK.
14/05 - NAC rallyt, Nybro AC, (BRC).
15/05 - Polkatrofén, Gränna MK, (Energicupen).
20/05 - South Swedish Rally, Växjö, (SM/EM).
21/05 - South Swedish Rally, Växjö, (SM/EM).
22/05 - South Swedish Rally, Växjö, (SM/EM).
28/05 - Holmenskog Rallyt, SMK Östgöta.
12/06 - Hammarslaget, Norrahammars MK, (Energicupen).
18/06 - Skilling 500, Skillingaryd, (SuperCupen).
02/07 - Semesterturen, Södra Sunnebos MK, (Smålands DM).
09/07 - Back-SM, Norrköpings MK, (Back-SM).
23/07 - Kullingstrofén, Kullings MS. (MRC).
30/07 - Vilda Ryd Racet, Ryds MK. (BRC).
06/08 - Nässjörundan, Nässjö MK, (Energicupen).
13/08 - Snapphanerallyt, Hässleholm, (SuperCupen).
20/08 - Duntis Cupen, SMK Motala.
27/08 - Dackefejden, Wäxjö MS.
03/09 - BEFAB Trofén, Linköpings MS.
11/09 - Retursladden, Kinds MK, (Energicupen).
17/09 - Lill Eken, SMK Eksjö.
24/09 - Rejmeknixen, Askersund, (SuperCupen).
01/10 - Ekratten, Asarums MS, (SSM).
02/10 - Brottsrundan, Team Skogsåkarna, (Energicupen).
08/10 - FRRC-specialen, Jönköpings MK, (Energicupen).
09/10 - Vedums Mästerkskapet, Kullings MS.
29/10 - Marknadsnatta, VÖMK, (ÖÖM).
05/11 - Höglandsrallyt, Nässjö MK, Vetlanda RRC, (SSM).
12/11 - Skilling 50, Skillingaryds MK, (Energicupen).


2004
06/01 - Svenska Rallyt, Karlstad. (VM)
07/01 - Svenska Rallyt, Karlstad. (VM)
08/01 - Svenska Rallyt, Karlstad. (VM)
10/04 - Himmelstalundssprinten, Norrköping. (Sprint)
12/04 - Sommasprinten, Tranås. (Sprint)
17/04 - Skänningeknixen, Skänninge. (RS-DM Östergötland)
24/04 - Kong Christian Race, Kristianstad. (SuperCupen)
01/05 - Silverratten, Älmhult. (SMÖR)
08/05 - Majpokalen, Norrköping. (ÖÖM)
14/05 - South Swedish Rally, Växjö. (SM, EM)
15/05 - South Swedish Rally, Växjö. (SM, EM)
22/05 - Gruvrundan, Åtvidaberg. (ÖÖM)
05/06 - Klappjakten, Österbymo. (RM)
12/06 - Duntissprinten, Motala. (RS-DM Östergötland)
13/06 - Hammarslaget, Norrahammar. (Energicupen)
19/06 - Rojarundan, Högsby. (SMÖR)
03/07 - Skilling 500, Skillingaryd. (RM)
31/07 - Vilda Ryd racet, Ryd. (Bilsport Rallycup)
07/08 - Kvarnrundan, Mjölby. (RM)
14/08 - Snapphanerallyt, Hässleholm. (SuperCupen)
28/08 - T-turen, Motala. (ÖÖM)
04/09 - Gästabudstrofén, Nyköping. (SuperCupen)
11/09 - Östgötarallyt, Norrköping. (SM)
18/09 - Stenbocksrundan, Boxholm. (ÖÖM)
19/09 - Retursladden, Svenljunga. (Energicupen)
25/09 - Vätternrallyt, Huskvarna. (SMÖR)
02/10 - GMS jakten, Grimslöv. (Bilsport Rallycup)
09/10 - FRRC-Specialen, Jönköping. (Energicupen)
23/10 - Marknadsnatta, Skänninge. (ÖÖM)
30/10 - Skilling 50, Skillingaryd. (Energicupen)
06/11 - Höglandsrallyt, Nässjö. (SMÖR, SSM)
13/11 - NRC rundan, Nässjö. (Energicupen)


2003
07/01 - Svenska Rallyt, Karlstad.
08/01 - Svenska Rallyt, Karlstad.
09/01 - Svenska Rallyt, Karlstad.
19/04 - Himmelstalunds Sprinten, Norrköpings MK.
21/04 - Sommasprinten, Team Skogsåkarna.
26/04 - Kong Christian Race, Kristianstads MK.
03/05 - Silverratten, Älmhults MK.
10/05 - Midsommardansen, Ljungby MK.
23/05 - South Swedish Rally, Växjö.
24/05 - South Swedish Rally, Växjö.
25/05 - Polkatrofén, Gränna MK.
07/06 - Nässjörundan, Nässjö MK.
16/06 - Lill Eken, SMK Eksjö.
28/06 - Skilling 500, Skillingaryds MK.
05/07 - Socknasprinten, Åtvidabergs MK.
26/07 - Kullingstrofén, Kullings MS.
27/06 - NRC-rundan, Nässjö RC.
02/08 - Emiltrofén, Vimmerby MS.
09/08 - Kvarnrundan, MSK Kvarnvingarna.
17/08 - Tranås Specialen, Team Skogsåkarna.
30/08 - Duntis Sprinten, SMK Motala.
31/08 - Hammarslaget, Norrahammars MK.
06/09 - Ekratten, Asarums MS.
20/09 - Stenbocksrundan, Boxholms MK.
21/09 - Retursladden, Kinds MK.
27/09 - Rejme Knixen, MK Ran.
11/10 - FRRC-Specialen, Jönköpings MK.
25/10 - Marknadsnatta, Skänninge.
01/11 - Rally höglandet, Nässjö MK, Vetlanda RRC.


2002
13/04 - Karlshamns Specialen, Asarum.
21/04 - Hammarslaget, Norrahammar.
27/04 - Kong Christian Race, Kristianstad.
04/05 - Silverratten, Älmhult.
11/05 - Majpokalen, Norrköping.
24/05 - South Swedish Rally / Sydrallyt, Växjö.
25/05 - South Swedish Rally / Sydrallyt, Växjö.
26/05 - South Swedish Rally / Sydrallyt, Växjö.
15/06 - Klappjakten, Österbymo.
29/06 - Skilling 500, Skillingaryd.
27/07 - Kullingstrofén, Kullings MS.
28/07 - NRC-rundan, Nässjö RC.
03/08 - Snapphanerallyt, Hässleholm.
10/08 - T-Turen, Motala.
17/08 - Emiltrofen, Vimmerby.
24/08 - Stenbocksrundan, Boxholm.
31/08 - Skilling 50, Skillingaryd.
07/09 - Östgötarallyt, Östergötland.
14/09 - Energicupen, Eksjö.
22/09 - Retursladden, Svenljunga.
28/09 - Dackefejden, Växjö.
06/10 - FRRC-Specialen, Jönköpings MK.
26/10 - Marknadsnatta, Skänninge.
09/11 - Citroen Rallyt, Gränna MK, Norrahammars MK.
30/11 - Polkatrofén, Gränna MK.


2001
03/02 - Klappjakten, Österbymo.
28/04 - Kong Christian Race, Kristianstad.
05/05 - Silverratten, Älmhult.
19/05 - South Swedish Rally / Sydrallyt, Växjö.
20/05 - South Swedish Rally / Sydrallyt, Växjö.
02/06 - Kanonrundan, Lessebo.
09/06 - Midsommardansen, Ljungby.
16/06 - Kullingstrofén, Herrljunga.
30/06 - Holmen Skog rallyt, SMK Östgöta.
04/08 - Skilling 500, Skillingaryds MK.
11/08 - Kvarnrundan, Motala.
18/08 - Emiltrofen, Vimmerby.
25/08 - Dackefejden, Växjö.
08/09 - T-Turen, Motala
29/09 - Vättenrallyt, Norrahammar, Gränna
27/10 - Marknadsnatta, Skänninge


2000
06/05 - Silverratten, Älmhult
13/05 - Gränsfejden, Vissefjärda
27/05 - South Swedish Rally / Sydrallyt, Kristianstad
03/06 - T-Turen, Motala
17/06 - Ekrundan, Eksjö
01/07 - Klappjakten, Kisa
08/07 - Tjustrundan, Gamleby
29/07 - Skilling 500, Skillingaryd
12/08 - Kvarnrundan, Borensberg
19/08 - Sapa: rallyt 2000, Vetlanda
16/09 - Dackefejden, Växjö
30/09 - Rejme-Rallyt, Norrköping
14/10 - Bilsport Performance Show, Jönköping
28/10 - Marknadsnatta, Skänninge
04/11 - Novemberskölden, Nässjö


-> 1999
För foto från tidigare år, kontakta Ericsson-Motorsport och meddela vem/vad ni söker foto på.


[ Rallyfoto ][ Foto ][ Besökta tävlingar ]



» Rallyfoto.
Foto från rallytävlingar, de vi besöker eller genom externa fotografer. Tävlingarna sorteras årsvis med 10 tävlingar per sida. Nederst hittar man också sidorna för foto tidigare år. Klicka på önskad tävling och se våra foto från just den tävlingen.


» Intresserad av speedway?
Speedwayfoto finns på
speedway.emotorsport.se


» Mest klickade
© emotorsport.se © Ericsson-Motorsport, www.emotorsport.se © Ericsson-Motorsport, www.emotorsport.se © Ericsson-Motorsport, www.emotorsport.se © Ericsson-Motorsport, www.emotorsport.se © Ericsson-Motorsport, www.emotorsport.se © Ericsson-Motorsport, www.emotorsport.se © Ericsson-Motorsport, www.emotorsport.se © Ericsson-Motorsport, www.emotorsport.se © Preben Berg, norsk-rally.com. © Ericsson-Motorsport, www.emotorsport.se © Preben Berg, norsk-rally.com. © Preben Berg, norsk-rally.com. © Preben Berg, norsk-rally.com. © emotorsport.se © Preben Berg, norsk-rally.com. © emotorsport.se © Ericsson-Motorsport, www.emotorsport.se
 © Ericsson-Motorsport, emotorsport.se - 1999-2015.